Sulam Eesti ja Inglise vaimulikust muusikast

Kersti Inno 09. veebruar 2007, 00:00

Eesti Filharmoonia Kammerkoor Paul Hillieri juhatusel toob koos Inglise organisti Christopher Bowers-Broadbentiga kuulajani sulami Eesti ja Inglise vaimulikust muusikast.

Haapsalu ja Tallinna kirikutes tulevad esmaettekandele Christopher Bowers-Broadbenti sekvents orelile ja koorile "7Words" ning Cyrillus Kreegi "Reekviemi" uus versioon.

Ajaloolise Londoni Gray's Inni organist ja koormeister ning Lääne-Londoni sünagoogi organist Christopher Bowers-Broadbent on Eesti Filharmoonia Kammerkooriga juba aastaid teinud tihedat koostööd peamiselt Arvo Pärdi muusika esitamisel ja salvestustel. Sekventsis orelile ja koorile "7Words" vahelduvad orelisoolod kooriosadega.

"Olen otsinud siin orelikõla puhtamat kasutamisviisi. Koorilõikudes loodan pakkuda vibreerivat, laulvat vokaalliini, mida see suurepärane koor suudab erilise vürtsiga edasi anda," ütleb autor.

Teos koosneb kolmeteistkümnest lühikesest palast, mis põhinevad kristliku kirikukalendri ühe tähtsama päeva Suure Reede liturgial. Põhitekstiks on Jeesuse seitse viimast ütlust ristil.

"7Words" on kirjutatud Paul Hillieri tellimusel spetsiaalselt Eesti Filharmoonia Kammerkoorile.

Cyrillus Kreegi "Reekviem" valmis 1927. aastal tenorile, orelile, segakoorile ja orkestrile ning kõlas helilooja eluajal kaheksa korda.

Seekord esitatakse "Reekviem" uues versioonis, seatuna koorile ja orelile. Seade tegi samuti Christopher Bowers-Broadbent. "Teose vaimulik olemus seostub juba iseenesest oreli kõlaga ning Kreegi meloodiline ja harmooniline helikeel sobib täiuslikult orelisaateks," iseloomustab ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing