Aktsiad popid

Raivo Sormunen 23. veebruar 2007, 00:00

Viimased neli nädalat on olnud väga tugevad aktsiaturgudele investeerivatele pensionifondidele. LHV Uued Turud, Sampo 50 ja SEB Ühispanga Progressiivne fond näitasid kõik vähemalt 2% edasiminekut. Ka alloleva tabeli lõid eelpool mainitud fondid segi. SEB Ühispanga fond ronis kolmandalt kohalt teisele ja LHV Uued Turud viiendalt neljandale. Ülivõimsalt hoiab aga endiselt esikohta pensionifond LHV Maailma aktsiad. Muret ei pea tundma ühegi fondi omanik, kuna viimase kuu jooksul kaotajaid polnud.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päev oli 21. veebruar). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Suure tõenäosusega on praeguseks esimesed osakud kontol ka inimestel, kes liitusid teise pensionisambaga enne 2006. aasta 31. oktoobrit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing