Berlingo rallis jaanuaris

ÄP 28. veebruar 2007, 00:00

Tarbesõidukite sektoris kokku müüdud 540 sõidukit tähistab jaanuarikuu aegade rekordit, jäädes alla vaid eelmise aasta üldrekordnumbrile.

Põhiküsimus on, kas on veel tõusuruumi?

Praegu veel on. Samas kajastab müüginumber üht fakti minevikust, tulevikku selle pealt prognoosida on raske. Võib arvata, et 2007. aastal müüakse 5500-6000 uut tarbesõidukit (2006. müüdi 5300 masinat). Võimalik majanduse jahtumine näiteks suve paiku oluliselt selle aastast tulemust ei mõjuta, sest ostuotsused on suur- ja keskmistel firmadel tehtud juba varem.

Seega on aastases müügis väga oluline osa väikefirmadel, kelle investeeringuplaanid on ehk vähem läbimõeldumad ning sõltuvad rohkem hetkeemotsioonidest ning vajadusest. Palju on selliseid kümne mehe ettevõtteid, kus ostuotsus võib sündida lühikese aja jooksul.

Samas on väikefirmade taha peitunud ka palju isikuid, kes isiklikult on ennast juba lõhki laenanud ning juriidilise keha varjus võetakse uus laen.

Kuna kaubavoogude mahud kasvavad pidevalt, keskmiselt 10-20% aastas, siis on ka loomulik, et müüginumbridki tõusevad.

Suureneb kindlasti linnasiseste ning lähimaa vedusid tegevate masinate müüginumbrid. Raskeveokite osas mõjutavad müüginumbreid oluliselt ELi direktiivid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing