Kolm erakonda boikottisid põllumeeste konverentsi

Väinu Rozental 28. veebruar 2007, 00:00

"Rahvaliidu esindajatele antakse ebaproportsionaalselt palju esinemisaega," põhjendasid Isamaa ja Res Publica Liidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Reformierakonna ja Keskerakonna esindajad eilehommikuses ühises avalduses oma mitteosalemist. "Sellega näitab põllumajandussektoris kõige rohkem politiseerunud tootjateorganisatsioon üles soovimatust pidada sisulisi debatte maaelu- ja põllumajanduspoliitika arengute üle."

Üks esialgne boikoteerija, Sotsiaaldemokraatide Erakond, oli õhtul Vanemuise väikeses majas siiski esindatud - küsimustele vastas POÜ Peri juhataja Sulev Peets.

"Sotside liider Padar väitis, et ta ei kirjutanud boikotiavaldusele alla, ning volitas Sulev Peetsi erakonda esindama," selgitas konverentsi korraldaja, Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees Jaan Sõrra enne küsimustevooru kohvipausi ajal Äripäevale. Päeva lõpuks suhteliselt hõredaks sulanud kuulajaskonna ees esines lisaks sotsile veel roheliste ja Rahvaliidu esindaja.

Sõrra sõnul kinnitasid erakondade esindajad veel eelmisel õhtul, et osalevad väitlusel. "Oleme üritust boikoteerinud erakondade käitumisest äärmiselt nördinud," ütles Sõrra. "Selline käitumine on võrreldav kodanikeühendustele näkku sülitamisega."

Sõrra sõnul valmistasid nad erakondadele esitamiseks üksjagu küsimusi. "Kõige teravamaid küsimusi tahtsime esitada Isamaa ja Res Publica Liidu esindajale," ütles Sõrra. "Kuigi nad küsimusi ei teadnud, võisid nad nende teravust ette aimata ja võib-olla seepärast ei tulnudki kohale."

Eile keskpäeval lükkas Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliit oma avalduses ümber organisatsiooni politiseerumise kahtlused.

"See, et põllumehi kuulub ühte erakonda rohkem kui teistesse, ei ole meie organisatsiooni probleem, vaid nende erakondade probleem, kuhu põllumehed ei ole soovinud astuda," seisis avalduses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing