Agnes Ojala • 14. märts 2007 kell 5:56

Enne reisi tasub pass üle kontrollida

Kodakondsus- ja Migratsiooniamet (KMA) soovitab neil, kes kavatsevad kevadisel koolivaheajal reisima minna, kontrollida reisidokumendi kehtivusaega juba nüüd.

Dokumentide kehtivusaega tasub aegsasti kontrollida, et vajadusel KMA-lt endale kiiresti uus dokument tellida, teatas amet.

Eesti kodanikud võivad Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide riigipiire ületada Eesti kehtiva isikutunnistusega (ID-kaardiga). Teistesse riikidesse reisimiseks on vajalik pass. Teatud riikidesse reisimiseks on vajalik, et pass kehtiks pärast reisi veel vähemalt kolm või kuus kuud.

Ühtlasi juhib KMA dokumenditaotlejate tähelepanu asjaolule, et alates selle aasta maist tulevad käibele uued biomeetrilised passid. Kehtivaid dokumente ümber vahetama ei pea ning kõik väljastatud dokumendid kehtivad neis märgitud kehtivusaja lõpuni.

Dokumenditaotlejatel tuleks kindlasti tutvuda ka esimesest veebruarist uuenenud fotonõuetega. Esitatav foto ei tohi olla vanem kui kuus kuud ning selle alusel peab olema võimalik isikut üheselt tuvastada. Foto peab olema kindlasti värviline ja mõõtmetega 40 x 50 mm.

Hetkel kuum