Uues aianduskeskuses on müügipinda umbes 600 ruutmeetrit, millest kaks kolmandikku asub õues. Suurim konkurent Hortese aianduskeskus pakub aianduskaupu 3500ruutmeetrisel pinnal.
"Aianduskeskuste rajamine on üks Prismade kontseptsiooni osa, Soomes töötab see süsteem juba ammu," rääkis ASi Prisma Peremarket ja SOK Eesti tegevjuht Leena Laitinen. Eestis on Prismad seni asunud kaubanduskeskuste sees, mistõttu ei ole saanud nende juurde aianduskeskusi ehitada. Lasnamäe Prisma avati mullu oktoobris.
"Pärast esimese aianduskeskuse avamist Lasnamäel tahame samasuguse rajada ka Rocca al Mare Prisma juurde," valgustas Laitinen pisut tulevikuplaane. Edaspidised otsused sünnivad vastavalt sellele, kuidas Prisma kett Eestis laieneb.
Lasnamäe Prisma juhataja Ave Soomre nimetas aianduse vallas suuremateks konkurentideks Laagris asuvat Hortest ja Tallinna külje all Kiili vallas asuvat Rohelist Kaubamaja. Lasnamäele kerkiva aianduspoe eelisena nimetas Soomre võimalust osta kõik asjad ühest kohast. "Meilt saab nii vorstid kui ka grilli ja õunapuu korraga osta," rääkis ta. Samuti tõstis Soomre esile tulevast laia rõdukastide valikut, mis peaks aitama Lasnamäe üldilme kaunimaks muuta.
Hortese keskust haldava ASi Trigon Gardening juhatuse liikme Alo Ivaski sõnul on aianduskaupade äri kasvav. "Kui vaatame uuselamurajoone, siis näeme, et majad on seal püsti, aga aiad veel tühjad," märkis Ivask.
Ivask lisas, et kõik konkurendid räägivad laienemisest ja nemadki avasid veebruaris lemmikloomade osakonna ning laiendavad õuetaimede müüki.
"Iga iluaiandusvaldkonnas turule pürgija peab suutma üllatada ja end kõigepealt tõestama. Tibusid loetakse sügisel," ütles uuest konkurendist kuuldes Rohelist Kaubamaja pidava OÜ Hansaplant juhataja Indrek Naudi.