Stardipakett lubab projektidega alata

Aleksander Andre 14. mai 2007, 00:00

Pangad on loonud ettevõtluskeskkonna aktiivse arengu toetamiseks head tingimused, kui ettevõte pangasuhet alustab. See puudutab vastloodud, tegutsevat ja panka vahetavat ettevõtet.

Enamasti on stardipaketis valik tooteid, mida on vaja ettevõtte rahaasjade korraldamiseks. Pakutakse näiteks arvelduskontot, pangakaarti, internetipanka, kiirteavitust maksete kohta SMS-sõnumiga, POS-terminale ja muud sellist ühtse tootepaketina, millel on üldisest hinnakirjast erinev soodustus.

Ettevõtjal oleks oluline võrrelda eri pankade soodusperioodi kestvust. Siin on erinevused suured, alates kolmandast kuust - nagu pakub Hansapank - kuni ühe aastani Krediidipangalt.

Et pakett tunduks veelgi atraktiivsem, pakuvad mõned pangad firma omanike käenduse alusel stardilaenu, mis sobib projekti algsete kulude finantseerimiseks. Mitmed pangad pakuvad lisaks ka laenunõustamist ja kui hiljem finantseeritakse projekti, on lepingutasu 50 protsenti soodsam, kui tavalises hinnakirjas.

Täiesti eraldi pakub SEB Ühispank ettevõttele HansaRaama majandustarkvara kasutamisõigust stardipaketi soodusperioodi lõpuni (kuus kuud). Hansapank võimaldab aga ka kontoritehnika soetamist järelmaksuga.

Tähelepanuväärne on tõsiasi, et tööajal tehtud Eesti-sisene ülekanne jõuab ühest pangast teise samal päeval. Seega pole ettevõtjatel raha liikumise kiiruse osas vaja muretseda, millises pangas ta oma firma rahaasju ajab.

Et uue projekti algus oleks sujuvam, peaks ettevõtte omanikud panga valimisel tegema põhjalikku eeltööd. Pakutavad soodustingimused hõlmavad igapäevaseid teenus- ja lepingutasusid, mis võivad hiljem oluliselt mõjutada projekti käivitamist.

Üldjuhul pakub pank ka abi, et äriprojekt koos läbi analüüsida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing