Kuna ettevõtete esimese kvartali tulemuste
hooaeg on läbi saamas hakkavad investorid taas vaatama enam makronäitajate
poole.
Standard Poor`s 500 indeksisse kuuluvatest ettevõtetest on praeguseks tulemused avaldanud kuus ettevõtet seitsmest. Tervelt 67 protsenti on ületanud analüütikute ootusi, 12 protsenti on teinud täpselt ootused täis ja vaid 21 protsendil on jäänud kasuminumbrid oodatust madalamaks.
Kui S P 500 indeksisse kuuluvatele ettevõtetele ennustati esimeseks kvartaliks keskmiselt 3 protsendist kasumite kasvu, siis tegelik number küündib juba 8,3 protsendini.
Tugevad tulemused näitavad, et ettevõtete puhul on alahinnatud rahvusvahelist külge, mis aitab korralikult kasvada ka siis kui USA majandus jahtub.
Dow Jones tööstuskeskmine kosus möödunud nädalaga 0,46% ja S P 500 indeks 0,02%. Mõlema indeksi jaoks oli tegemist kuuenda järjestikus tõusunädalaga, mis tähendab pikimat tõusutsüklit pärast 2004. aastat.
Kuna kvartalitulemusi tuleb üha vähem hakatakse üha enam pöörama tähelepanu makronäitajatele. Homme avaldavalt tarbijahinnaindeksilt oodatakse 0,4 protsendist tõusu. Kontrolli all olevad inflatsiooninumbrid on eelduseks, et USA keskpank baasintressimäärasid ei tõstaks (ja seeläbi laenuraha kallimaks ei muudaks).
Homme avaldab National Association of Home Builders ka kinnisvarasektori indeksi ja ülehomme teatakse kui palju anti aprillis välja ehituslubasid ja palju majasid läks ehitusse. Ehitussektor on oluline majanduse heaolu indikaator, mis näitab hästi rahva tarbimistugevust.