Elektroonikafirma JOT näeb uues omanikus päästerõngast

Anne Oja 14. juuni 2007, 00:00

JOT Eesti tegevjuht Juri Varis ütles eile, et kuu alguses Elektrobit Production Solutionsi teiste tütarettevõtetega Rohwedder AG-le müüdud JOT Eesti jätkab tegevust endisel moel. "Inimesi ei koondata, selliseid plaane meil ei ole," kinnitas Varis.

Möödunud aasta oli elektroonikafirmadele raske, Varis rääkis järsult tihenenud konkurentsist ja sellega kaasnenud hindade langemisest. "Uus omanik on suurem tegija, usume, et ta avab meile turu uutes valdkondades," tõi Varis välja omanikuvahetusest tuleneva kasu.

Rohwedder varustab automaatikaseadmetega nii Euroopat, Põhja-Ameerikat kui ka Aasiat. Tema automaatliine kasutavad autotööstus, telekommunikatsiooni- ja elektroonikatööstus, aga ka meditsiin. Elektrobit Corporation seevastu otsustas spetsialiseeruda vaid autode ja traadita andmeside tarkvara-ning riistvaralahenduste väljatöötamisele.

Elektroonikatööstusele automaatikaseadmeid konstrueerinud ja tootnud JOT Eesti kavatseb nüüd välja vahetada suure osa oma robot- ja testiseadmete sortimendist. Tegevusala sõltub ülemaailmsetest mobiiltelefonide tootmise trendidest. Mullu oli standardseadmete järele tunduvalt väiksem nõudlus kui aasta varem.

JOT Eesti tootmismaht vähenes eelmisel aastal 37%, mida oli rohkem, kui firma prognoosis. Kahjumit süvendas tööjõukulu kasv, mis eeldab produktiivsuse kasvu, märkis elektroonikaettevõte oma majandusaasta aruandes.

"Sortiment on vananenud," kommenteeris Varis tootearendusse kavandatavaid investeeringuid. Millised summad JOT Eesti uuendamiseks kuluvad, Varis enda sõnul veel ei tea, sest raha tuleb Rohwedderi taskust.

Varis ei soostunud eile avaldama, kui palju investeeringud ning ümberkorraldused käivet ja kasumit toovad. "Müüginumbrid kindlasti kasvavad," ütles Varis. Majandusnäitajaid aitavad parandada uued turud ning lisanduvad kliendid, lisas ta.

2006. aastal oli suurim ekspordiriik Soome, kuhu läks ligi 90 protsenti JOT Eesti toodetest. 7,5 protsenti mahust moodustas eksport Ameerika Ühendriikidesse ja ligi 2 protsenti müük Hiinasse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing