Laserklaviatuur on tulevik edeva inimese taskus

Enn Heinsoo 14. juuni 2007, 00:00

Silmatorkava välimusega laserklaviatuur hõlbustab liikuva eluviisiga inimese tööd pihuarvuti või mobiiliga.

Tegu on väikse mobiiltelefoni mõõtu pulgaga - kõrgus laual 9 cm -, mis joonistab laseriga mis tahes pinnale punase virtuaalse klaviatuuri. Seadme kasutamiseks tuleb vajutada lihtsalt olematutele, laseri abil kuvatud nuppudele.Harjusin seda ulmelist vidinat proovides klaviatuuriga kiiresti - kirjutamine töötas nii nagu reklaamitud ning telefoni teel e-posti saatmine oli välise klaviatuuriga väga mugav. Veidi raskem oli harjuda teiste inimeste tähelepanuga, mille üle 2200 krooni maksev laserklaviatuur endale tõmbas.

Töötamiseks vajab uudne seade siiski piisavalt lauapinda, et kogu klahvistik ikka ära mahuks. Klaviatuuri mõõdud on 295×95 mm ja sellel on 63 "klahvi".

Klaviatuuri testides selgus, et sellega ei pea sugugi hämarat nurka otsima, vaid seadmega on võimalik ka päevavalguses kirjutada. Proovitud mudeli aku pidas normaalsel kasutamisel vastu pea sama kaua kui tavalise sülearvuti aku: kokku ligikaudu kaks tundi.

Laserklaviatuur ühendub arvuti, telefoni või mõne muu sobiva seadmega sinihammasraadioside abil. Seadmel on vaid kaks nuppu, üks neist mõistagi sisse-välja lüliti. Teine, põhjaalune lüliti, registreerib seadme tõstmise, misjärel laser deaktiveeritakse.

Arvestatava praktilisuse kõrval on laserklaviatuuril veel üks hea külg - see on lihtsalt vinge toode. Kui tavalise klaviatuuri ühendamine arvutiga on harjumuspärane liigutus, siis laserklaviatuuri töölepanek on iga kord eriline sündmus. Mina sellest ei tüdinenudki…

Arvutiga paaritamiseks tuli operatsioonisüsteemi Windows XP puhul minna juhtpaneeli kaudu sinihammasseadmete loendisse ning laserklaviatuur üles otsida. Enne seda tuli aga käivitada klaviatuur ja ilma, et see oleks millegagi ühendatud, vajutada kindlat klahvikombinatsiooni, et see unustaks eelmised ühendused.

Seejärel tuli määrata klaviatuurile ka COM-liides, mille kaudu seade suhtleb arvutiga, ning paigaldada seadmega kaasas olev tarkvara. Klaviatuuri päriseks asendama pole laserseadet aga mõtet panna, kuna sülearvuti pärisklaviatuur on siiski parem.

Laserklaviatuur on mõistlik tahvelarvuti või pihuarvuti juures, mille klaviatuur on halb või puudub üldse.

Uue klaviatuuri ühendamine mobiiltelefoniga on natuke lihtsam, selleks tuleb arvuti abiga telefoni vastav tarkvara paigaldada ja seejärel telefon ning klaviatuur paaritada. Kui kirjeldus tundub keeruline, siis mõelge, et seda tuleb teha vaid üks kord ning ka kasutusjuhend on üsna põhjalik.

Muidugi on olemas teisi väliseid klaviatuure, mis ühenduvad telefoni või pihuarvutiga sinihamba kaudu, kuid laserklaviatuuri eeliseks on väikesed mõõtmed - see seade mahub vabalt ka taskusse, kuvades samas korraliku suurusega klaviatuuri.

Testil ilmnes, et trükkimisel esineb ebatäpsusi. Vahetevahel ei suuda laserklaviatuuri sensor klahvivajutusi registreerida. Eriti siis, kui on tarvis vajutada kiiresti mitu korda ühte klahvi. Samas võtab sellise eripäraga harjumine üsna vähe aega.

Lisaks arvutiklahvide järjestust kirjeldavale üldlevinud qwerty-klaviatuurile on sama seade müügil ka venekeelse tarbija jaoks, hindki on täpselt sama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing