Adam väärtustab kvaliteetkaupu

Maris Leivategija 15. juuni 2007, 00:00

19aastane saarlane Adam Tamjärv peab tulevikku investeerimist oluliseks. Vaatamata oma noorusele on ta kasutanud juba ka finantsnõustaja abi.

Noorhärra Tamjärv nendib, et pensioni 3. sammas on investeerimiseks samasugune fond nagu iga teinegi, ainult pisut turvalisem. Teades, et Eesti mehed pensionini tihti ei elagi, on ta uurinud välja võimalused, kuidas fondi makstud summa varem kätte saada.

Paari aasta eest investeeris poiss ka aktsiatesse. Tol ajal tundusid ahvatlevad Kalev ja Merko Ehitus. Plussi ta siiski ei jäänud, miinusesse ka mitte. Üldiselt ei tundunud aktsiad talle väga huvitavad.

Laenu anda ega võtta Adam ei armasta: "Laen on selline asi, millega on kõige lihtsam riidu minna." Ühtlasi tõdeb ta, et kuulata tuleks Rootsi pankade arvamust, mille järgi peaksid pangad Balti riikides vähem laenu andma.

Raha noormees kahjuks lugeda ei oska, nagu ka hinnasilte vaadata. Tohutud summad lähevad kuus riietele ja parfüümile, sest ostmisväärilised on vaid Powered by Karmel särgid ja Hugo Bossi lõhn. Viimast kulub aastas üle liitri. Lõbus pintsaklipslane ostab vaid kvaliteetseid kirjutusvahendeid, kunstitarbeid, arvutijubinaid ja raamatuid. Korrapäraselt kohtab Adamit ka ilu- ja tervisesalongides.

Pool noormehe sissetulekuist pärineb vanemailt. Täpses summas pole kokku lepitud: kui midagi vaja läheb, siis lahke ema toetab. Igasugust rämpsu osta ei lubata, aga paarile tuhandele raamatule, mis ajaloohuviline Adam enda sõnul koju on vedanud, pole veel viltu vaadatud. Ise püüab ta teenida raha kujundustöid tehes, projektides osaledes ja arvutiprobleeme lahendades.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing