Publik naudib suveetendusi

Mari Hiiemäe 03. august 2007, 00:00

Suvelavastuste kohavalik on sel suvel meeldivalt rikkalik.

Teatrid on tüdinenud harjumuspärastest lavadest ning otsivad uusi ja järjest eksootilisemaid esinemispaiku. Lisaks käivituvad suvekuudel mitmed spetsiaalsed suveprojektid kaunites paikades üle Eesti.

Pole muret, et vaatajad neid kohti üles ei leia. Publik tahab ju ka midagi uut, sellist, mis tuletaks meelde, et on suvi.

Huvitavates kohtades etendunud teatritükkidest saadud elamus pakub rohkemat kui talvine teatriskäik. See on ühtaegu ka seiklus ning väljasõit, mis jääb kogu taustsüsteemiga elamusrikkalt mällu.

Mõeldes transpordile ning võib-olla ka väljas söömisele, mis suveetenduse külastamisega kaasneb, on selge, et kulutused elamuse saamiseks kasvavad, kuid asi on seda ka väärt. Inimesed, kes otsivad kvaliteetset meelelahutust, on selle eest nõus ka rohkem maksma.

Tegelikult on see vaid kättevõtmise asi, et õhtuks näiteks Tallinnast Kalvi mõisa kontserdile sõita või hoopis Valgamaale Leigo järveteatri suveetendusele põrutada.

Leigo fenomen näitab ilmekalt, et huvitava elamuse saamise nimel pole pikk vahemaa takistuseks. Leigo Järveteatrisse tuleb vaatajaid kokku üle Eesti ning kes varakult piletit ei broneeri, võib sellest ilmagi jääda.

Leigo tänavune suvelavastus "Rooside sõda" on vaatamist väärt. Kes aga siiski sinna ei jõua, võiks ette võtta "Proffeti" Albus Kukenoosi viljakuivatis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing