26. september 2007 kell 6:10

Viljandis toimus kullarööv

Ööl vastu eilset tungisid kurjategijad Viljandis Jakobsoni tänaval läbi akna ehtekauplusesse ning viisid kaasa nii hõbedat kui kulda.

Kinnitamata andmetel ronisid vargad Mulgi Marketi teisel korrusel asuvasse poodi pääsemiseks kaubanduskeskuse ees olevale varikatusele, lõhkusid akna ja läksid sealt sisse, kirjutas Sakala.

Viljandi politsei pressiesindaja Agu Lalli sõnul said korravalvurid sissemurdmisest teada turvafirmalt kell eile öösel 3.19. Kui turvatöötajad ja politseinikud kohale jõudsid, olid vargad lahkunud.

Kogu poes olnud kaupa polnud nad jõudnud kaasa haarata, muu hulgas jäid maha 10 000 krooni maksev käekell ja mitu kallist keed. Lalli teada varastati kuld- ja hõbeehteid, kuid mida ja kui palju täpselt, selle väljaselgitamisega poe omanikud eile alles tegelesid.

«Seetõttu ei oska ma öelda ka tekitatud kahju suurust,» nentis Lall eile pärastlõunal. Lisaks kauba äraviimisele tekitasid vargad kahju purustustega. Nad ei piirdunud akna lõhkumisega, vaid olid katki teinud ka arvuti LCD-monitori ja vitriinid.

Hetkel kuum