6. november 2007 kell 13:02

Keila kuulutas välja naabrijahi

Keila linnavalitsuse teatel paluvad nad rohkem kui 9000 linnaelanikul aastavahetuseks üles leida need 600 naabrit, kelle tulumaks läheb mõne muu omavalitsuse kaukasse.

Jahihooajal registreeritud elanike vahel loositakse välja 30 000 kroonine Estraveli kinkekaart, mida ta saab kasutada koos oma soovitajaga. Lisaks loosi minevatele rahalistele auhindadele saavad kõik uued elanikud ning nende soovitajad kahe nädala vältel tasuta külastada ka Keila Tervisekeskust.

„Millisesse omavalitsusse laekub sinu naabri või tegelikult Keilas elava sõbra tulumaks? Kui tema deklareeritud elukoht ei ole Keilas, siis maksad sina ka tema eest,“ pöördus Keila linnapea Tanel Mõistus linnaelanike poole.

Omavalitsuse territooriumil registreeritud üksikisiku tulumaksust laekuv raha moodustab olulise osa kohaliku omavalitsuse eelarvest, millest ehitatakse ja parandatakse teid, rajatakse laste mänguväljakuid ning hooldatakse haljasalasid.

Elanike registri järgi pole Keila elanike arv viimastel aastatel suurenenud, ehkki linna on juurde ehitatud vähemalt 150 uut kodu.

Keila elanikuks saab end registreerida ka e-kirja või posti teel, mitte üksnes linnavalitsusse kohale minnes. Lisaks võib linnaametniku koos avalduseblanketiga kuni aasta lõpuni õhtuseks ajaks või nädalavahetuseks ka oma koju kutsuda.

Keilas elab umbes 10 000 inimest. 1. novembriks oli neist Keila elanikuks registreerunud vaid 9400. Varem Keilas elanike registreerimise kampaaniaid korraldatud pole.

Hetkel kuum