Oma Ehitaja juht: ma ei saadaks Eesti ehitajaid Taani tööle

ÄP 12. november 2007, 00:00

Kopenhaageni linnapea ning endine Euroopa Komisjoni liige Ritt Bjerregaard plaanib ehitada korterid võimalikult väikeste kulutustega, et neid saaks odavalt, 5000 Taani krooni (10 500 Eesti krooni), ruutmeetri eest, välja rentida. Esimesed 12 Bjerregaardi tellitud korterit on juba ehitamisel.

TV2 kirjutas, et ehitusprojekt on Taani Kaubandusliiduga kooskõlastamata ning ehitus käib ilma ametliku kokkuleppeta.

"Meid ärritab ning me oleme üllatunud, et Eesti töölised on Kopenhaagenis," ütles Taani Kaubandusliidu esindaja Palle Bisgaard.

ASi Oma Ehitaja tegevdirektor Kaido Fridolin ei saadaks Eesti ehitajaid 220 Eesti kooni eest tunnis Taani tööle.

"Selline tunnitasu on võrdväärne Eestis teenitavaga. Pealegi teises teises riigis lisakulusid, nagu elamine ja sõitmine. Praegu on Eestis piisavalt tööd ning mina ei saadaks iga hinna eest oma mehi ära. Praegu on oluline oma ehitused heade Eesti ehitajatega komplekteerida," rääkis Fridolin.

TV2 andmetel teenivad ehitajad Eestis 25 Taani krooni (52 Eesti krooni) tunnis, kuid Taanis makstakse neile 105 Taani krooni (220 Eesti krooni) tunnitöö eest.

Kui Äripäev reastas ligi 100 Eesti suuremat ettevõtet eelmisel aastal makstud keskmise brutopalga järgi, mahtus esimese kümne hulka neli ehitusfirmat. Kui arvestada 40tunnise töönädalaga, teeb see paremat palka maksvate ehitusfirmade keskmiseks tunnitasuks 150-200 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing