Tiit Reinart • 6. detsember 2007 kell 22:00

Gymnafestil selguvad Eesti parimad võimlemisrühmad

Üheteistkümnendat aastat toimuv Gymnafest on võitnud üha suuremat populaarsust igas vanuses võimlejate hulgas. Selle tõenduseks on nii suurenenud publikuhuvi kui ka osavõtvate rühmade arv: kui esimestel aastatel osales ca 30 rühma, siis tänavu astub rahva ette 70 rühma ligi 900 osalejaga.

"Kuna osalevate rühmade arv kasvab aasta-aastalt, otsustasime korraldada võimlemisfestivali selliselt, et kõigepealt olid eelvoorud. Põhja-Eesti eelvoor toimus Keilas 24. novembril ja Lõuna-Eesti oma 25. novembril Tartus. Mõlema eelvooru paremad rühmad pääsesid edasi finaali, mis toimub lõppkontserdi nime all," selgitas Eesti Võimlemisliidu peasekretär Kadri Liivak-Riisalo.

"Tegu on nii Gymnafesti finaalvõistlusega kui ka kogu meie võimlemise paremiku esinemisega. Eesmärgiks on tutvustada publikule meie erinevate võimlemisalade taset ning pakkuda võimalikult mitmekesist programmi."

Iluvõimlemine on ühest küljest vaieldamatult kõige naiselikum ja graatsilisem spordiala. Ent see pole kaugelt ainult õrnema soo mängumaa. Tüdrukud panevad rõhku graatsilisusele, poiste võimlemine kujutab endast aga hoopis akrobaatikat: tehakse hüppeid, kukerpalle ja saltosid.

Rütmika võimlemisklubil on juba aastaid oma ainulaadne meeste võimlemisrühm Can-Can. Alates sellest sügisest tegeleb võimlemispoiste järelkasvuga ka Janika klubi, kus treenib kolm rühma poisse. Poiste- ja segarühmi osales Gymnafesti eelvoorudes kokku kuus, neist neli pääsesid edasi finaali.

Gymnafest 2007 kavasid hindab žürii, kelle koosseisus on tunnustatud võimlemis- ja tantsuspetsialistid. Hinnatakse esinemiskavade kompositsiooni kui ka selle tehnilist sooritamist, võimlejate treenitust ning väljenduslikkust ja publikuga suhtlemise oskust.

Eelvoorude parimad rühmad pääsevad edasi lõppkontserdile, mis toimub 9. detsembril Salme Kultuurikeskuses. Paremaid rühmi pärjatakse laureaaditiitli ning tunnustus- ja ergutusauhindadega.

"Kui räägime rühmvõimlemisest kui võistlusspordialast, siis on meil meisterlikkus kõrge - MM-võistluste head tulemused kinnitavad seda," sõnas Liivak-Riisalo. "Huvi võimlemise vastu on aasta-aastalt suurenenud. See kajastub ka statistikaandmetes, kus võimlemine kogu oma erinevate aladega on teist aastat järjest harrastatavuse poolest esikohal kõikide spordialade hulgas Eestis. Selle saavutamisel on kindel osa ka võimlemisfestivalil Gymnafest, kus saavad üles astuda ja oma taset näidata kõikide võimlemisalade harrastajad lasteaialastest täiskasvanuteni."

Hetkel kuum