Eugen Veges • 20. detsember 2007 kell 22:00

Andestamise ja andmise aeg

Jõuluaeg murrab pimeduse ülemvõimu, masendus hakkab taanduma lootusrikkuse ja rõõmsameelsuse ees.

Jõuludest leiab igaüks midagi meeldivat. See on aeg, mis toob paljudele tagasi argipäevade muredesse kadunud hingerahu, laste silmisse palju rõõmu ja sära. Paljud tunnevad rõõmu Jeesuse sünnipäevast. Positiivsete emotsioonide poolest ei suuda ükski teine aeg jõule ületada.

Raske on leida jõuludest sobilikumat hetke sõjakirve mahamatmiseks ja lepituse otsimiseks - olgu siis tülis lähedaste sugulastega, endiste sõpradega või vihavaenu kandvate naabritega. Andestamine ja andestuse saamine käivad aga käsikäes. Tülidel pole ainusüüdlast - peasüüdlase selgitamisel pole mõtet.

Jõulud on minevikku vaatamise aeg. Kaetakse nooruspõlve maile, meenutatakse lahkunud vanemaid ja teisi lähedasi. Paljudele noortele on see unistamise aeg -omandatakse unelmate eriala, leitakse ideaalne elukaaslane, nauditakse tulevast tööalast edu.

Jõuluaeg on soovide aeg. Öeldakse, et kui midagi väga-väga soovitakse, siis see ka saavutatakse. Uskugem neisse, see teab head nii endale kui teistele.

Jõuluaeg on andmise aeg. Andmisrõõmust annavad tunnistust Jõulutunnel ja teised andmisrõõmule orienteeritud üritused, mis iga aastaga purustavad üha uusi annetuste rekordeid, mille kaudu jõulusoovid tundmatute abivajajateni viiakse.

Eestlased pidavat olema kitsid oma tunnete avaldamisel. Ilukirjandusest võib tuua näiteid tegelastest, kes ei julgenudki kogu eluea jooksul kaaslasele oma tundeid reeta. Jõulud on selliste saladuste avaldamise aeg. Kui seda ei tehta jõulude ajal, võib see jääda ka muul ajal tegemata. Tunnistage lähedastele, et te neist hoolite. Öelge neile seda, mida tunnete. See toob tõelised jõulud.

Hetkel kuum