Ilves: Eesti ei kihuta enam vaid liigub tempokalt edasi

01. jaanuar 2008, 09:39

Eesti president Toomas Hendrik Ilves rääkis
oma aastalõpu kõnes, et algavaks aastaks oodatav viie- või kuueprotsendiline
majanduskasv tähendab, et Eesti enam ei kihuta vaid liigub tempokalt edasi.

„Aga ärme omista mõõdukamale kasvutempole tegelikust suuremaid ega valesid omadusi. Ärme usu neid, kes täna kriisi ja krahhi kuulutavad. Nad liialdavad ja eksivad, eksitavad ja hirmutavad. Neil pole õigus,“ kinnitas president ja lisas, et me oleme õnnelik rahvas, kes saab oma riigis ja kultuuris ja iseendas olla jälle kindlamad kui kunagi varem.

„Edaspidi kasvab Eesti majandus tasakaalukamalt. Siin pole midagi üllatavat. Seda tingib majanduse seaduspärasus, aga ka majanduse olukord kogu maailmas,“ ütles ta.

„Eesti krooni kurss püsib,“ kinnitas president oma kõnes kõikidele eestimaalastele ning ütles, et devalveerimise kuulutamine on asjatundmatu valemäng.

Presidendi sõnul püsib inflatsioon harjumuspäratult kõrge ja püsib sellisena ka algava aasta esimeses pooles, kuid ta manitseb inimesi, mitte liigselt kulutama.

„Eesti homse majandusedu eeldused on olemas. Eesti lapsed on väga arukad, kinnitavad meile äsjased üleilmsed hariduskvaliteedi uuringud. See on tunnustus meie õpetajatele ja meie kodudes valitsevale hoiakule. Aga homse majandusedu eeldused saavad teostuda üksnes siis, kui arukas mõistus leiab tööelus tänasest tõhusama rakenduse,“ ütles president.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. January 2008, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing