Jäppinen: teeme kõik, et olla Moskva kolleegidele väärilisteks partneriteks

15. jaanuar 2008, 15:29

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on
parim võimalus rahvaste vahel usalduse võitmiseks ja mõistmise jalule seadmiseks
suhtlemine kultuuri keeles, tema sõnul teeb Tallinn kõik, et olla vääriline
partner Tallinna linna päevadel Moskva kolleegidele.

Tallinna raekojas kirjutati täna pidulikult alla kahe pealinna - Tallinna ja Moskva vahelisele kultuurialase koostöö protokollile, teatas linn.

Protokolli allkirjastasid Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen ning Moskva Kultuuriameti juht Sergei Hudjakov. Pidulikul tseremoonial osales Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis Nikolai Uspenski.

Protokoll ja sellele lisanduv programm näevad esmajärjekorras ette otsekontakte kahe pealinna kultuuriasutuste ja kultuuritegijate vahel, samuti kultuuriväärtuste vastastikust tutvustamist ning ühiste kultuuriürituste läbiviimist. Kõige suurejoonelisemaks neist kujunevad Tallinna päevad Moskvas ja Moskva kultuuripäevad Tallinnas. Esimesed neist toimuvad juba sel aastal, arvatavasti hilissügisel. Moskva päevad Tallinnas on kavandatud 2009. aastaks. Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni ja Tallinna kultuuriväärtusteameti juhtkonna töökohtumisel Moskva delegatsiooniga arutati nende päevade korraldamise ja läbiviimisega seotuid põhimõttelisi küsimusi.

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul valmistuti selleks sündmuseks pikka aega. "Peale Pronksiöö sündmusi tekkis kahtlus, et meie jõupingutused jooksevad tühja. Ometi pole parimat võimalust rahvaste vahel usalduse ja vastastikuse mõistmise jalule seadmiseks, kui suhtlemine kultuuri keeles," tõdes Jäppinen. "Euroopa mõõtmetes väikelinn Tallinn esineb maailma ühe suurema metropoli võrdväärse partnerina ning meie vahel toimunud arutelu näitas, et meil on palju ühiseid probleeme ja ka ühiseid lähenemisi nende lahendamiseks. Me teeme kõik meist sõltuva, et olla Moskva kolleegidele väärilisteks partneriteks."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2008, 15:29
Otsi:

Ava täpsem otsing