Prokurör: Karu tütre röövida plaaninud poisid tabati teolt

Hille Tressum 16. jaanuar 2008, 16:46

Riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse sõnul
vahistati ärimees Armin Karu tütart röövida plaaninud noorukid otse kuritöö
toimepanekult.

Noormehed olid siiralt üllatunud, et nad vahele jäid, kuna olid veendunud, et nende plaan õnnestub, sõnas Evestus.

21aastastel noorukitel oli plaanis röövida ärimees Armin Karu vanem tütar Ines Karu. Idee olid poisid saanud sellest, et jälgisid, kuidas meedia meest kajastab.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestuse sõnul on antud kuriteoga alust seostada ainult eelnimetatud noormehi. Poiste motiiviks oli soov saada raha ning idee mille järgi valiti välja just kasiinoärimees, tuli meediast. Millistelt meediaväljaannetelt idee võeti ei ole prokuröri sõnul teada.

Noormehed olid veendunud, et kavandatud plaan õnnestub. Suur oli aga nende üllatus, kui nad politseinike poolt kuriteo toimepanemise hetkel vahistati.
“Nad olid kindlad, et nende plaan läheb läbi,“ märkis Evestus.

Teada on see, et noorukite plaan oli korralikult läbi mõeldud. See, mida ja kuhu nad oleksid ohvri viinud, prokurör avaldada ei soovinud. Evestuse sõnul noorukid röövimiseks relva kasutada ei kavatsenud. Siinkohal rõhutas prokurör, et reaalset kokkupuudet noormeeste ja ohvri vahel siiski ei olnud.

„Keegi Karu perekonnast ei olnud seoses kavandatud rööviga hetkekski ohus. Tänu keskkriminaalpolitsei kiirele tegutsemisele hoiti ära intsident, mis oleks võinud omada väga halbu tagajärgi,“ sõnas riigiprokurör.

Vahi all olevad noormehed on oma süüd osaliselt tunnistanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 17:14
Otsi:

Ava täpsem otsing