Põldoja: Alta Capitalis on põnevam

22. jaanuar 2008, 12:50

Hansapank Eesti peadirektori kohalt lahkuda
otsustanud Priit Põldoja sõnul oli Hansapank täna punktis, kus tuli otsustada,
kas jääda veel paariks aastaks või lahkuda nüüd.

"Tuli otsustada, kas luban Erkkile (Raasuke-toim.), et jätkan järgmised kaks-kolm aastat või lahkun,“ rääkis Põldoja ning lisas: "Siis helistas Rahumaa (Indrek Rahumaa, investeerimisfirmast Alta Capital Partners-toim.) ning kutsus teda tööle".

Aripaev.ee küsimusele „Mida ootad uuelt töölt?“ vastas Põldoja, et tuleb huvitav aeg, kuna Alta on noor organisatsioon, mis on ostnud mitmeid suuri ettevõtteid. „Plaanid on ambitsioonikad.“ Veel lisas veebruarini ametis olev peadirektor, et Alta Capital Partners on aktiivne ettevõte, kus temal saab olema aktiivne roll. „Põnevam on,“ ütles ta lühidalt oma peatsest töökohast rääkides.

Põldoja rääkis, et tegelikult vaatamata uuele pakkumisele võttis otsustamine aega: „Probleem oli kaks suhteliselt head pakkumist.“

Hansapanga kiituseks ütles seal kümme aastat töötanud mees, et see aeg on olnud väga suur õppimise aeg. „Võimalus proovida igasuguseid asju teha, Hansapangas on väga tugev ettevõtte kultuur. Seal sai vigu tehtud ja seal sai õppida palju uut.“

Peagi endiseks töökohaks saava Hansapanga kohta ei meenunud Põldojal negatiivset. Veelkord sai hoopis rõhutatud panga tugevust: „Tundub, et jätkab pangamaastikul parimat mängu. Hansapank on säilitanud ettevõtluse ja sinna on koondunud parimad inimesed.“ Põldoja sõnul on nii Swedbankil kui ka Hansapangal tarvis pürgida suurema rahvusvahelisuse poole ning need plaanid on ka täiesti olemas ja teostamisse minemas.

Küsimuse peale, mis teeb ta oma Swedbanki aktsiatega ütles mees: „Aktsiad jäävad.“ ning lisas, et ta otsustas uskuda organisatsiooni tulevikku.

Esita küsimus kohe Priit Põldojale

Priit Põldoja asus Hansapanka tööle 1998. aastal. Hansapank Eesti peadirektorina on ta töötanud alates 2005. aastast, olles enne seda Hansapangas ametis olnud ka nii investeeringute divisjoni juhina kui jaepanga juhina.

Priit Põldoja ameti võtab järgmisel kuul üle praegune Hansapank Eesti juhtkonna liige ja ettevõtete panganduse juht Priit Perens.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2008, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing