Rahumaa: Põldoja hakkab osalema meie strateegilises juhtimises

Agnes Ojala 22. jaanuar 2008, 12:04

Alta Capital Partners teatas, et Hansapank
Eesti senine juht Priit Põldoja asub ettevõttesse tööle partnerina, kelle
ülesandeks saab grupi omanduses olevate ettevõtete portfelli strateegiline
juhtimine.

Alta Capital Partnersi juhi ja suuromaniku Indrek Rahumaa sõnul seisneb Alta Capitali tugevus grupi investeerimisfilosoofias, aga ka tugevas partnerite ringis. „Omandame edukaid ja arenguvõimelisi ettevõtteid, et nende väärtust pikaajaliselt veelgi kasvatada. Et seda tagada, osalevad Alta Capitali partnerid meie ettevõtete strateegilises juhtimises. Selle eelduseks on aga kõrgel tasemel professionaalsus ja mitmekülgne juhtimiskogemus. Just seepärast on meil hea meel tervitada oma meeskonnas Priit Põldojat.“

„Alta Capitali areng viimasel paaril aastal on olnud muljetavaldav. Võimalus osaleda koos Indreku ja teiste partneritega Alta Capitali järgmises kasvufaasis on väga suur väljakutse. Usun siiralt, et aktiivne omanikusuhe on üks olulisemaid edu faktoreid ettevõtete pikaajalises arengus. Mul on hea meel, et saan oma senise juhtimiskogemuse täiesti uues keskkonnas proovile panna,“ ütles Priit Põldoja.

Hansapank Eesti peadirektorina on Priit Põldoja töötanud alates 2005. aastast, enne seda on ta Hansapangas juhtinud nii investeeringute divisjoni kui jaepanka.

Priit Põldoja on Alta Capitali teine uus partner käesoleval aastal. Jaanuaris liitus Alta Capitali partnerite meeskonnaga grupi uus finantsjuht Patrick Querubin, kes on 15 aastat töötanud rahvusvahelises auditifirmas KPMG ja juhtis viimase kahe aasta jooksul KPMG finantsnõustamise gruppi Balti riikides.

Priit Põldoja ja Patrick Querubin ühinevad Alta Capitali partnerite ringiga, kuhu kuuluvad investeerimisfirma juht ja suuromanik Indrek Rahumaa, samuti erinevate investeerimisvaldkondade eest vastutavad partnerid Jaak Raid ja Marius Binkevicius.

Alta Capital Partners jätkab tegevuse laiendamist Läänemere, Ida-Euroopa ja SRÜ riikides, investeerides pikaajaliselt hästitoimivatesse ettevõtetesse ja osaledes aktiivselt ka nende juhtimises. Alta Capital Partnersi varade väärtus on ligi 6 miljardit krooni, portfelliettevõtete kogukäive on 6,5 miljardit krooni ning ettevõtted annavad tööd ligi 6000 inimesele. Alta Capital Partnersi omanduses on sellised ettevõtted nagu naisterõivaste- ja pesutootja ning jaemüüja Silvano Fashion Group, Läti piimatööstusettevõte Rigas Piensaimnieks, Poola magusatootja Mieszko, samuti Euroopa juhtiv pesumaterjalide tootja Desseilles International ja mitmed teised ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing