S P kinnitas Eesti ja Läti reitingud, Leedu sai hoiatuse

22. jaanuar 2008, 10:24

Rahvusvaheline reitinguagentuur S P
kinnitas Eesti ja Läti krediidireitingud tasemel A ning BBB+ ning negatiivse
väljavaate, mis võib perspektiivis tähendada reitingu langetamist.

Reitingud jäid muutmata, kuna eelarved on ülejäägis ning laenukasv on aeglustunud, vahendas agentuur Bloomberg.

Eesti pikaajaliste võlakohustuste reiting kinnitati tasemel A ja lühiajaliste kohustuste reiting tasemel A-1, Läti vastavad näitajad kinnitati tasemeil BBB+ ja A-2.

"Standard Poor’si eilne otsus kinnitada Eesti Vabariigi krediidireiting praegusel tasemel A on kooskõlas Eesti Panga hinnanguga, mille kohaselt on Eesti majandusareng tasakaalustumas. Reitinguagentuur on arvestanud Eesti sisenõudluse juurdekasvu pidurdumise, jooksevkonto puudujäägi stabiliseerumise ja laenukasvu aeglustumisega 2007. aastal. Agentuur rõhutab seejuures eriti tugeva eelarvepoliitika kriitilist tähtsust,“ kommenteeris Eesti Panga asepresident Andres Sutt.

S P hoiatas samas, et Leedu A tasemel reiting on võetud vaatluse alla võimalikuks langetamiseks ning et muutust võib olla oodata lähema 10 päeva jooksul.

„Kõik räägivad, et majanduskasv pidurdub, kuid numbrid pole veel laekunud,” kommenteeris Riia Stockholmi majanduskõrgkooli õppejõud Morten Hansen. „S P ootab, et näha, kas esialgsed numbrid nagu jaemüük on juba ka SKPs kajastunud,” jätkas ta.

Läti ja Eesti reiting võib alaneda, kui on näha, et majanduskasvu aeglustumine muudab tarbijail raskeks oma laenukohustuste täitmise või palkade kasv hakkab eksporti pärssima, ütles S P. Leedus ootab agentuur praegu läinud aasta neljanda kvartali majanduskasvu numbreid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2008, 12:09
Otsi:

Ava täpsem otsing