Roheline linnavalitsus vajab rahvusvahelist hanget

22. veebruar 2008, 13:18

Tänasel seminaril energiasäästlikest
avalikest hoonetest rääkis Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd, et vastuvõetud
kontseptsiooni järgi hakkab linnavalitsus asuma mere ääres ning projekti
jaoks on vajalik rahvusvaheline arhitektuurivõistluse korraldamine selle aasta
jooksul.

Linna peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et eelmise aasta sügisel võeti vastu kontseptsioon linna avamisest mere äärde. „Linnavalitsus hakkab samuti asuma mere ääres. Linnavalitsuse hooned asuvad hetkel hajali, kuid need võiks koondada ühte kohta,“ rääkis ta.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles, et tänaseks on otsustatud uue haldushoone kasuks ning protsess on liikuma lükatud. „Küll aga ei teata veel nurgakivi paneku kuupäeva," ütles Aas ning lisas, et külla aga seda, et energiat pole vaja rohkem toota vaid hoida kokku ning uus hoone peab olema kaasaegne ja energiasäästlik.

Rajatavas mereäärses keskuses on olemas linnahall. „Linnahalli renoveeritakse, et selle saaks taas kasutusele võtta,“ rääkis Mänd. Linnakusse plaanitakse rajada rannapromenaad, Helsingi tüüpi kalaturg, linnasadam, linnavalitsuse hooned nagu büroo ja teenindushoone, volikogu jne.

Mänd rääkis, et projekti jaoks on vajalik korraldada rahvusvaheline arhitektuurivõistlus ja hange 2008. aasta jooksul. „Loodame, et suudame selles graafikus püsida,“ lisas peaarhitekt.

Roheline pealinna idee järgib keskkonnasäästlikku eeskuju, kus hoonete energia vajadus peaks olema järjest väiksem. Rohelise linna planeerimisel on peamised küsimused taastuvenergia kasutamine ja innovatsioonilised tehnoloogiad. Seminaril märgiti, et ettepanekuid oodatakse ka linnaelanikelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2008, 13:05
Otsi:

Ava täpsem otsing