Rumeeniat ootab 100 miljoni dollari suurune korruptsioonisüüdistus

Mariliis Pinn 02. mai 2008, 09:07

Briti ettevõte kaebab Rumeenia riigi 100
miljoni dollari ehk miljardi krooni suuruses korruptsiooniasjas kohtusse.

Asjasse on segatud endine peaminister, lennujaama ja lennuliinide maksuvabastuse lepped ja lindistus, kus nõutakse 2,5 miljonit dollarit (25 mln krooni) altkäemaksu, kirjutas The Financial Times.

Asi peaks Washingtoni tribunali ette jõudma sel aastal ja heitma valgust Rumeenia avaliku sektori ja juriidiliste institutsioonide süngesse maalima.

Eelmisel aastal Euroopa Liiduga ühinenud Rumeenia on sattunud ka karmi Brüsseli kriitika alla, sest nad ei ole suutnud edukalt korruptsiooniga võidelda.

Suurbritannia operaator Eastern Duty Free (EDF), mis tegutseb ka Laos, Vietnamis ja Filipiinidel, väidab, et kannatas 100 miljoni dollari eest kahjusid, kui kaotasid maksuvabad lepingud Bukaresti Otopeni lennujaamas ja Rumeenia rahvuslikul lennuliinil Tarom.

EDF väidab veel, et 2001-2002 aastal lähenes neile peaministrile alluv ametnik Adrian Nastase, kes nõudis 2,5 miljoni dollari suurust altkäemaksu, et taastada 1992. ja 1996. aastal ausalt võidetud lepingud. Kui nõutut ei makstud, suruti firma ärist välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. September 2008, 10:01
Otsi:

Ava täpsem otsing