Pangad pidurdavad Läti kinnisvaraturgu

Hille Tressum 06. mai 2008, 15:16

Kuuldused, et pangad paiskavad Läti
kinnisvaraturul odavmüüki sundvõõrandatud korterid, ei
mõju kinnisvaraturule teps mitte virgutavalt.

Kinnisvaraekspertide hinnangu pidurdavad kuuldused sellest, et pangad võivad turule paisata hunniku odavate hindadega sundvõõrandatud kortereid, Läti kinnisvaraturgu veelgi, vahendas BizNews.lv.

Praegu valitseb Läti kinnisvaraturul äraootav seisukoht. Potentsiaalsed ostjad ootavad kinnisvarahindade langemist. Spetsialistide sõnul ei pruugi soodsat kinnisvara noolivad ostjad seda aega ära oodata. „Need, kes omal ajal ostsid kaks korterit, lootes, et ühe müügiga teenitakse arvestatavat kasumit, on nüüdseks täbaras situatsioonis,“ rääkis ekspert, lisades, et müügisoovi korral läheks kinnisvara kaubaks juhul, kui seda pakutakse alla turuväärtuse.

„Kõige hullem, mida praegu teha saab, on võtta uut laenu, et olemasolevat tagasi maksta. Kui krediidiregister oleks kättesaadav mitte ainult pankadele, vaid kõikidele laenu pakkuvatele ettevõtetele, oleks eespool mainitud situatsioon välditav. Praegu saab finantsasutus teada kliendi plaanidest tasuda näiteks eluasemelaenu tarbimislaenuga juhul, kui laenusoovija seda ise ütleb,“ rääkis GE Money juhatuse liige Viktor Toropov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. October 2008, 15:42
Otsi:

Ava täpsem otsing