Putinist sai Venemaa peaminister

08. mai 2008, 13:48

Venemaa riigiduuma kinnitas täna
erakorralisel istungil 392 poolthäälega Venemaa uueks peaministriks eile riigi
presidendi kohalt lahkunud Vladimir Putini.

Putini kandidatuuri vastu oli 56 häält, vahendas agentuur Bloomberg.

Enne hääletust andis Putin ülevaate oma majandusprogrammist ning vastas küsimustele.

Majandusplaanidest rääkides ütles Putin, et valitsusel tuleb inflatsioon ühekohalisele numbrile tagasi tuua ning suurendada toiduainete hinnaralli taltsutamiseks põllumajandussaaduste tootmist.

„Meie eesmärk on saavutada ühekohaline inflatsiooninäitaja,“ ütles Putin täna riigiduumas, enne kui saadikud ta peaministriks kinnitasid. Läinud aastal 11,9 protsendile kiirenenud inflatsioon küündis aprillis juba 14,3 protsendile.

Põllumajanduse ergutamiseks plaanib valitsus eraldada 30 miljardit rubla ehk 1,26 miljardit dollarit Rosselkhozbankile, et parandada põllumajandustootjate võimalusi pangast laenu saada.

Samuti toetab Putin naftatööstuse maksukoorma kergendamist, et ergutada naftatoodangu kasvu ja rafineerimistööstuse arengut. Praegu võtab riik 75-80% naftafirmade kasumitest maksude ja tariifidena omale. Aprillis langes Venemaa naftatoodang viimase 18 kuu madalaimale tasemele.

Maksukärped naftatööstuses ja majanduse muudes sektorites tahab valitsus heaks kiita augustiks, ütles Putin. Naftafirmade aktsiad läksid Putini sõnade peale täna börsil tõusule.

Venemaa maanteevõrgu väljaehitamisse tahab valitsus panustada 13 triljonit rubla ehk 545 miljardit dollarit – aastaks 2010 peavad investeeringud kahekordistuma.

Sisemajanduse kogutoodangult on Venemaa suuteline tänavu Suurbritanniast mööda minema, ütles Putin. SKP on ületanud kahe triljoni dollari piiri ning ostujõu pariteedi järgi on Venemaa juba maailmas seitsmendal kohal. Riik „suudab tänavu veel ühe astme edasi liikuda ning SKP-lt Suurbritanniast mööda minna,“ ütles Putin.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 17:27
Otsi:

Ava täpsem otsing