Savisaar ühines Tiit Vähi hoiatustega

Mariliis Pinn 08. mai 2008, 09:34

Tallinna linnapea Edgar Savisaar, kirjutas
oma blogis, et Tiit Vähi taoliste inimeste realistlikud ja julged sõnavõtud on
meie praegusel perioodil hädavajalikud ning vältimatud.

"7. mai 2008.a. Eesti Päevalehes avaldatud Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni presidendi Tiit Vähi arvamused Eesti majanduse hetkeseisust, tulevikust ja peaminister Andrus Ansipi ainuõigest käigust tagasi astuda vajavad meie tänast majandusolukorda hinnates tõsist tähelepanu," kirjutas meer.

"Vaieldamatult üks olulisemaid aspekte, mida Tiit Vähi välja toob, on see, et tagasiminek Eesti majanduses ei ole tulenenud ainult maailmamajanduse mõjust, vaid suuresti ikka Eestis endas tehtud juhtimisvigadest. Tiit Vähi leiab kompromissitult, et meie riigi vältimatuks edasimineku eelduseks on peaminister Andrus Ansipi tagasi astumine. Vähi sõnade kohaselt on just Ansip muutnud avatud ja tasakaalustatud riigieelarvele tugineva riigi defitsiidis oleva eelarvega ida poole suletud tupikriigiks.

17. aprillil 2008.a. avaldas Tiit Vähi Postimehe vahendusel arvamust, et kõige tõsisem majandusprobleem on see, et meie peaminister ei ole võimeline ei arutama ega kuulama ja näeb üksnes müüte ning, et Ansipi arvates on majanduslanguses süüdi rahvusvaheline imperialism ja neli aastaaega.. Selline diagnoos Ansipile väga elukogenud ja pädeva inimese suust ütleb meie peaministri kohta nii mõndagi.

Oma 7. mai Päevalehe seisukohtades ütleb Vähi, et Ansipi poolt esile kutsutud kardinaalsed muutused toovad kaasa eelarvetulude vähenemise umbes 10 miljardit krooni aastas ja majandusraskuste edasise süvenemise 2008.a. sügisel. Tiit Vähi siin ei eksi, sest majandusindikaatorid räägivad sama keelt.

Tiit Vähi on veendunud, et sügiseks muutub olukord Eesti majanduses sedavõrd kriitiliseks, et ka poliitikud saavad sellest aru ja hakkavad lahendusi otsima. Ma ise olen oma artiklites korduvalt üles kutsunud erinevaid poliitilisi jõude ühiselt koondama jõud Eesti majanduse võtmeprobleemide lahendamiseks. Viimati tegin ma seda oma 2. mai 2008.a. Äripäevas avaldatud loos „Mis on majanduslanguse tegelik põhjus?” Artiklis ma selgitasin, et me keegi ei vaja töökohtade kaotusi, pankrotte, laenuvõlglasi, eluasemete kaotusi ja muid tagasilööke ning seetõttu on hädavajalik teha koostööd.

Tänasel majanduspoliitilisel maastikul annab kahjuks tooni silmaklappidega ja luuludest pimestatud kuristiku poole sööstev Reformierakond ning üldist koostöövaimu on vähevõitu. Hea oleks, kui Tiit Vähi ennustus täituks ja sügisel oleks poliitikute hulgas majandusküsimustes teineteisemõistmist märksa enam. Parem hilja, kui mitte kunagi.

Tiit Vähi ütleb konkreetselt, et ettevõtjatel on kusagil lõplik taluvuspiir. Andrus Ansip on seda piiri ilmselgelt ületamas, mis võib tähendada ettevõtjate kolimist teistesse piirkondadesse – Eestist ära. Transiidi on Ansip juba naaberriikidesse ära peletanud, kui ta veel pikalt samas vaimus jätkab, siis lahkuvad Eestist ka muud tootmisharud.

Suur lugejate huvi Tiit Vähi seisukohtade vastu näitab samuti, et tema taoliste inimeste realistlikud ja julged sõnavõtud on meie praegusel perioodil hädavajalikud ning vältimatud," kirjutas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. May 2008, 11:39
Otsi:

Ava täpsem otsing