Sutt: väärtpaberiturgude koostöö kiirendab majanduskasvu

22. mai 2008, 13:36

Eesti Panga asepresident Andres Sutt
rääkis, et väärtpaberiturgude lõimumine avardab tootevalikut ja lihtsustab
kauplemist, kiirendades omakorda majanduskasvu.

„Väärtpaberiturgude lõimumine avardab tootevalikut ning lihtsustab piiriülest väärtpaberitega kauplemist, vähendades kulusid ja pakkudes likviidsemat keskkonda. See omakorda kiirendab majanduskasvu,” selgitas Andres Sutt Tallinna Börsi konverentsil.

Suti sõnul sai globaliseerumise ja lõimumise ajastu Euroopas hoo sisse paralleelselt euro kasutuselevõtuga. „Euro on ühendanud Euroopa riikide majandused ja väärtpaberiturgude kauplemiskeskkond on muutumas üleilmseks,” ütles Sutt, viidates suurtele rahvusvahelistele ettevõtetele, kuhu kuulub ka Tallinna Börs.

Euroopa väärtpaberiturgu peetakse siiski rohkem killustatuks ja vähem tõhusateks kui USA väärtpaberiturgu. „Hiljutine ebakindlus finantsturgudel tõi esile veel ühe kitsaskoha – finantsstabiilsuse raamistiku puudumise. See tähendab, et lõimunud turgude ja eri riikide stabiilsuse tagamise raamistike vahel on ilmnenud ebakõlad. Nende vältimiseks on hädavajalik tihedam koostöö,” rääkis keskpanga asepresident.

Tuleviku trendidest rääkides tõi Sutt esile ettevõtete edasised ühinemised, mille tulemusel jääb 5-10 aasta jooksul maailma alles kolm kuni viis suuremat väärtpaberiturgu. „Balti turgude, sealhulgas Eesti turu jaoks tähendab NASDAQ OMX Group’i tekkimine paremat ligipääsu maailma erinevatele väärtpaberiturgudele. Selleks, et lõimuda Põhjamaade ja hiljem üleilmsesse kapitaliturgu, on oluline Baltikumi-ülese kapitalituru ja selle infrastruktuuride väljaarendamine nii tehnoloogiliselt kui ka identiteedi osas. See aitab tagada Eesti väärtpaberituru konkurentsivõimet. Olles küll osa suurest grupist, säilib Eesti turu atraktiivsus,” rääkis Andres Sutt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 18:02
Otsi:

Ava täpsem otsing