Kristina Traks • 18. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Pohlaku lubatud staadionidest pole kippu ega kõppu

Tänaseks pole aga midagi ehitatud ning selle asemel pakub jalgpalliklubi linnavalitsusele Wismari tänaval asuvat teisaldatavat kilehalli. Tallinna linnavalitsus kiitis eile spordihalli üleandmist sätestava lepinguprojekti heaks.

Lepingu alusel antakse Tallinna linna omandisse spordihalli teisaldatavad konstruktsioonid. Eelmisel aastal soetatud polüesterkangast 44×20 meetri suuruse halli bilansiline väärtus on 600 970 krooni.

Spordihall on hüvituseks kahe staadioni eest, mille jalgpalliklubi pidi tänavu ehitama ning sellega loeb linnavalitsus Pohlaku lubadused linna ees täidetuks.

2006. aasta viimasel istungil kiitis Tallinna linnavalitsus heaks lepingu MTÜga Jalgpalliklubi FCF, millega viimane kohustus aastatel 2007-2010 ehitama Tallinna kaheksa universaalstaadioni. Staadionid oleks ehitanud jalgpalliklubi, linnavalitsuse kanda jäänuks staadionide valgustussüsteemide projekteerimise ja rajamise kulud ning ka staadionide hooldamise kulud. Staadionide asukohad pidi määrama Tallinna spordi- ja noorsooamet.

See leping oli üks osa nn paketist, millega linnavalitsus ja jalgpalliklubi FCF pidid klaaritud saama 25 miljoni kroonise võla, mille FCF jäi linnale võlgu Lilleküla staadioni aktsiate eest.

Aivar Pohlak sai toona raha tagasi maksmiseks neli aastat ajapikendust ning kokkulepitu kohaselt on linnal alles 2010. aasta 30. maist alates õigus jalgpalliklubilt võlga sisse nõudma hakata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt