Ministrid tõmbasid kärpekavale vee peale

06. august 2008, 07:25

Enamik ministeeriume ei suutnud oma
rahasoove koomale tõmmata ning küsib järgmise aasta eelarveks ikkagi rohkem
raha, vilistades nõnda rahandusminister Ivari Padari paika pandud nn
piirsummadele.

Esmaspäeva õhtuks suutsid nõutud raamidesse mahtuvad eelarveprojektid esitada kuus riigiasutust. Eile pärastlõunal otsustas rahandusministeerium saata nendele ministeeriumitele, kes oma järgmiste aasta rahasoovidega lõhki läksid, eelarveprojektid tagasi ning anda neile vigade paranduseks aega tuleva esmaspäevani.

Põhjendused, miks järgmise aasta plaane kärpida polevat ministrite sõnul võimalik, on muidugi kaalukad ja erinevad, kuid läbi kumab neist üks mõte: nõutud piskuga polevat võimalik oma valdkonnal eluvaimu sees hoida, rääkimata arengust ja koalitsioonilepingu lubaduste elluviimisest.

Justiitsministeerium on koos siseministeeriumiga võtnud ühise seisukoha, et "olukorras, kus riigieelarve maht järgmisel aastal suureneb eeldatavasti kiiremas tempos kui SKP ning riigil ei ole ootamatuid, erakorralistest situatsioonidest tingitud kulutusi, pole sisejulgeolekule ja õiguskaitsele eraldatavate summade vähendamine poliitiliselt absoluutselt võimalik".

Nii justiitsminister Rein Lang kui ka siseminister Jüri Pihl on Padarit hoiatanud, et kui too oma piirsummanõudest ei tagane, tabab mõlemat haldusala massiline tegevust halvav koondamislaine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing