Hansa Venemaa Aktsiafondi juht: Vene aktsiate hind soodne

Annika Matson 14. august 2008, 17:46

Hansa Venemaa Aktsiafondi fondijuhi Jelena
Fedotova ütles panga kuldklientidele saadetud kommentaaris, et Vene
aktsiate hinnatase on endiselt väga atraktiivne ning seetõttu avaldab
Vene-Gruusia konflikt aktsiaturgudele eeldatavasti lühiajalist mõju

Kommentaaris seisab:

Konflikti alguspäeval, 8. augustil, oli Venemaal tugev suurettevõtete aktsiate müügisurve, mille käigus langesid näiteks Gazpromi ja Lukoili aktsia ligi 7%. Venemaa RTS-indeks langes eurodes arvestatuna reedel 4,8%. Sealjuures kukkus Hansa Venemaa Aktsiafondi osaku väärtus Fedotova sõnul kõigest 2,95%. Põhjuseks oli tema sõnul fondi suurem raha ja suurettevõtete osakaal, võrreldes teiste Venemaa-suunaliste fondidega.

11. ja 12. augustil näitas RTS-indeks eurodes juba tõusutrendi ning tegi tasa reedese languse. "Eeldatavasti asusid investorid soodsa hinnataseme tingimustes oma positsioone täiendama. Meie hinnangul on Venemaa aktsiaturu hinnatase endiselt väga atraktiivne ning seetõttu avaldab Vene-Gruusia konflikt aktsiaturgudele eeldatavasti lühiajalist mõju. Tekkinud müügisurve oli pigem emotsionaalset laadi. Lisaks tuleb arvestada üldise globaalse olukorraga, kus toorainete odavnemise tõttu kannatasid ka vastava sektori ettevõtete aktsiad," kommenteeris Fedotova.

Hansa Venemaa Aktsiafondi edasine tegevus: Hansa Venemaa Aktsiafondi investeerimisstrateegia näeb ette positsioonide võtmist keskmise suurusega ettevõtetes, mis saavad kasu sisetarbimisest. Konflikt ei tohiks sisetarbimist mõjutada. Praegustel muutlikel aegadel oleme eelistanud hoida osa varast rahas. Jälgime aktiivselt Venemaa finantsturgude arengut ja hinnatasemeid ning otsime sobivaid võimalusi likviidsetes aktsiates positsioonide võtmiseks. Eelistame riigi kontrollitavate ettevõtete aktsiaid, kuna nende puhul on riskid väiksemad. Teiseks jälgime ettevõtteid, mille suhtes Vene riigil ei ole otsest strateegilist huvi.

Hansa Investeerimisfondidest on peale Hansa Venemaa Aktsiafondi Venemaale investeerinud ka fondifondid (kuni 20%), samuti vähesel määral pensionifondid (kuni 10%). Gruusiasse investeeringuid tehtud ei ole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. August 2008, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing