FT: Soomel on Euroopa parim rahandusminister

18. november 2008, 13:08

Euroopa selle aasta parima rahandusministri
tiitli on pälvinud Soome rahandusminister Jyrki Katainen, kirjutas Financial
Times, mis korraldab võistlust kolmandat aastat.

Tänavu oli valik eriti raske, kirjutab leht. Tuli leida minister, kes oleks ülemaailmse kriisi ulatuse ära tabanud võimalikult varakult, hoidunud valearvestustest, säilitanud poliitikuna hea maine nii kodu- kui välismaal ning hoidnud riigi rahakoti kontrolli all ajal, mil majanduskasv ümberringi kokku järsult pidurdas.

Mitmed kõrge profiiliga kandidaadid põrusid: Briti rahandusminister Alistair Darling ja Prantsusmaa Christine Lagarde said küll poliitikuna kõrge hinde, kuid lasid eelarvedefitsiidi käest. Eelmisel aastal võidukas Saksamaa rahandusminister Peer Steinbrück hoidis eelarve küll kontrolli all, kuid kahjustas oma mainet poliitikuna kui väitis pikka aega, et probleemid pole sedavõrd tõsised, et võiksid mõjutada Euroopa suurimat majandust.

Lõpuks jäi võitjana lavale Jyrki Katainen. Soome on korraga Euroopas haruldane riik – finantsid on tasakaalus ning kõigest ümberringi toimuvast hoolimata loodetakse tuleval aastal ülejäägiga eelarvet.

Pingerea koostamisel võetakse aluseks riigi majanduse areng ning majandusekspertidest koosneva paneeli arvamust. Kokku osalesid võistluses 19 riigi ministrid.

Rahandusministrite esiviisik:

1. Jyrki Katainen, Soome
2. Peer Steinbrück, Saksamaa
3. Jean-Claude Juncker, Luksemburg
4. Anders Borg, Rootsi
5. Wouter Bos, Holland

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2008, 13:10
Otsi:

Ava täpsem otsing