Obama on julge mees lubama: 2 aastaga 2,5 mln uut töökohta

22. november 2008, 17:14

Tänases raadiokõnes selgitas tulevane
president, kuidas tööhõive tagamiseks tuleb inimesed panna maanteid ja sildu
rajama ning riigi koolimaju moderniseerima, samas tõdes tuleviku suhtes
optimistlik riigimees praegu vaid kriisi edasist süvenemist.

“Need ei ole lihtsalt sammud meie hetkel kriisist välja tirimiseks, need on pikaajalised investeeringud meie majanduse tulevikku, mida on kaugelt liiga kaua ignoreeritud,” väitis Obama täna Associated Pressi teatel. Tema meeskonna parandamisplaan kavatseb luua 2011.a. jaanuariks 2,5 mln uut töökohta ning kavas on see uue presidendi ja kongressi ametisseasumise järel kiirelt vastu võtta. Täpset plaani pole senini avaldatud, kuna seda veel ilmselt polegi, küll on teada kavatsus riigi rahaga majanduse elavdamiseks ja inimestele töö andmiseks rajada rohkem infrastruktuuri objekte.

Obama tõdes, et “riigis on ajalooliste mõõtmetega majanduskriis.” Kriiside trio koosseisus kinnisvara-, laenu- ja finantskriis on majandusele rasket kahju teinud ning finantsanalüütikud näevad 2009.a. raskustele jätku. Rääkides tuleviku uutest töökohtadest, näitas samas eelmise nädala töötu abiraha taotlejate statistika 16 aasta kõrgeimat taset.

“Kui me ei toimi kiirelt ja otsustavalt, siis enamuse asjatundjate arvates kaotame järgmisel aastal miljoneid töökohti,” ütles Obama ja tõdes, et enne paranema hakkamist jõuab veel halvemaks minna. Ta arvas majanduse parandusplaani läbiminekut kongressis õige raske olevat ning nimetas ennast avatuks asjalikele ettepanekutele nii oma parteist kui vabariiklastelt. Ainus tingimus, mille üle ei saavat tingida, on vajadus tegutseda kiiresti.

Järgnes mõningane doos ülevat isamaalist retoorikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. November 2008, 17:20
Otsi:

Ava täpsem otsing