Allikmäe: riik saab majandust elavdada ka maksumaksja rahata

25. november 2008, 12:15

Riigil on hoovad süstimaks majandusse
rohkem raha, mis ei tähenda üldse maksumaksja raha kasutamist, ütles Harju
Elektri juht Andres Allikmäe.

"Mina arvan, et peaks, sest riigil on olemas teatud hoovad ja teised riigid nii toimivad," vastas Allikmäe päevaküsimusele, kas riik peaks rohkem raha majandusse süstima. "Küsimus on vormis, kuidas seda teha. Riigil on neid vahendeid küll ja küll ning ta ei pea võtma vahendeid maksumaksja taskust," sõnas ta.

Allikmäe nimetas ELi rahasid, mis on mõeldud infrastruktuuri loomiseks ja mis tuleks nii-öelda koju tuua. "Riik peaks kindlasti panustama selle kaudu," oli ta veendunud. Allikmäe lisas, et kasutama peaks neid toetusi, mis on mõeldud reaalotstarbeks, mitte konsultatsiooniks või koolituseks – näiteks ehitama valmis sillad, teed jms.

Ühe ideena käis Allikmäe välja selle, et riik võiks püüda luua teatud tööstuskülasid erinevates piirkondades äri edendamiseks, see oleks ka regionaalpoliitiline otsus. Kindlasti ei tuleks tema sõnul ärilisi rumalusi kinni maksta, vaid panustada nendesse ettevõtmistesse, mis on jätkusuutlikud ja garanteerivad arengu ning tööhõive.

"Riigi ja ettevõtluse vahel on teatud veelahe Eestis," selgitas börsifirma juht, miks riik varasemalt ettevõtlusse raha süstinud pole. "See on liberaalse majanduse tulemus, kus üksteisest ollakse kaugel," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2008, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing