Äripäeva ettepanek: hakkame tähistama ettevõtja päeva

28. november 2008, 10:08

Äripäev teeb ettepaneku hakata Eestis
tähistama ettevõtja päeva, aitamaks sellega teadvustada ühiskonnas ettevõtja
väärtust.

Saatsime vastava ettepaneku ka presidendile, Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Ametiühingute Keskliidule, juhtivatele pankadele, meie ülikoolidele ja erakondadele.

Eestis on ligi poolsada tuhat ettevõtlikku inimest, kes on julgenud ja tahtnud võtta ettevõtja riski. Just nüüd, mil majanduses ees raskemad ajad, on õige aeg ettevõtjaid tunnustada ja julgustada inimesi veelgi enam ettevõtlusse sisenema.

Ettevõtja päevaga tunnustaks neid, kes meie inimestele kas otse või kaude, maksude laialijagamise kaudu, tööd ja leiba annavad. Ettevõtja päev väärtustaks neid, kelle oskustest ja võimetest eelkõige sõltub praeguse majanduslanguse pööramine taas tõusule.

Ettevõtja päevaks võiks olla 5. september nagu Soomeski, kes alustas traditsiooniga 1990ndate lama järel ja kes nüüd Brüsseli kaudu seda üleeuroopaliseks soovib.

Eesti võiks võtta sihiks saada ettevõtete arvult elanike kohta maailma juhtivaks riigiks. Meil on tegutsevate ettevõtete arvu kohta erinevaid hinnanguid, kuid isegi võttes arvuks 30 000, saame ühe ettevõtte 40 inimese kohta.

Eelmainitud Soomes näiteks on üle 250 000 ettevõtte, mis teeb ühe ettevõtte iga 20 elaniku kohta. Seega võiks esimene eesmärk olla oma heale naabrile järelejõudmine ja ettevõtete arvu kahekordistamine.

Ettevõtja päev üksi ei aita kindlasti seda eesmärki täita, kuid see näitaks ühiskonna laiemat toetust just väike- ja keskmise suurusega ettevõtete arvukuse tõstmisele. Aitaks rambivalgusesse tõsta selleks vajaliku keskkonna loomist, muuta inimeste mõttemaailma.

Pühendame ühe päeva aastas ettevõtjale. Nagu me seda teeme emakeele, emade-isade, laste ja õpetajate heaks. Asetame ettevõtja sellesse väärikasse nimekirja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2009, 15:08
Otsi:

Ava täpsem otsing