Parts: rohkem ettevõtlikkust!

22. aprill 2009, 13:32

Eestlased peavad saama ettevõtlikumaks
rahvaks, selleks aga tuleb kaotada arusaam, et ettevõtlus on vaid
majandusharidusega inimestele, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts.

„Meie majanduse praegune olukord ei anna alust kahtepidi mõtlemiseks selle osas, kas meil on vaja uusi ettevõtlikke inimesi. Eestlased peavad muutuma märksa ettevõtlikumaks rahvaks,“ ütles majandusminister tänasel Eesti I kõrghariduskonverentsil.

„Ent kust neid ettevõtjaid võtta? Oluline on soodustada sellise arusaama levikut, et ettevõtlusega tegelemine ei ole üksnes majandust põhierialana õppinud inimeste pärusmaa,“ jätkas Parts.

Ministri sõnul vajab majandus edukaks toimimiseks ettevõtlikke inimesi erinevates rollides. Ta pakkus välja kolm eesmärki, mida ettevõtlusõppega võiks taotleda.

* Esiteks tuleb ärgitada ettevõtlikkust kõigis õppurites, mitte vaid majanduseriala valinutes.
* Teiseks on tarvis kasvatada ettevõtetele võimekaid arendusjuhte, kellel on teadmisi ja oskusi muutuste elluviimiseks.
* Kolmandaks on ülikoolis loodud teadmiste realiseerimiseks ning uute tehnoloogiapõhiste majandusvedurite tekitamiseks vaja rakendada noorte ettevõtlikkust konkreetsete, ülikoolidest alguse saavate projektide elluviimisel. Selleks tuleb neile anda ka alustamiseks vajalikud ressursid, nii materiaalsed kui ka teadmiste poolest toetavad.

Loetletud punktidest tulenevalt soovitas minister ettevõtlusõppe arendamisel kujundada kolm suunda -ettevõtlusõpe bakalaureuse tasemel, ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistriõpe ning „akadeemiast ärisse“, mis kombineerib magistriõpet, tehnoloogiainkubatsiooni ja seemneraha ehk kõige esmast ettevõtte käivitamiseks vajalikku rahastamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2009, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing