Lumi: töölepinguseadus on samm seisakust väljumiseks

17. detsember 2008, 18:59

IRLi parlamendisaadik Ott Lumi ütles täna
töölepinguseaduse vastuvõtmisel peetud kõnes, et uues töölepinguseaduses pole
mõtet näha Eesti majanduse päästeinglit, kuid siiski on tegemist olulise
riigipoolse signaaliga sellest, et majandusseisaku kiiremaks ületamiseks ollakse
valmis tegema reaalseid algatusi.

„Eelnõu menetlemist alustati aasta tagasi ja vastuvõtmiseni jõudsime aasta eelviimasel istungil. Peab küsima, miks see on nii kaua aega võtnud? On päris selge, et sotsiaalpartnerite kaasamine protsessi alguses oleks aega tublisti kokku hoidnud, “ lausus Lumi.

Tema hinnangul pakub uus töölepinguseadus Eesti majanduskeskkonnale tarviliku hapnikulaengu nii läbi töösuhte ülesütlemiseks vajaliku minimaalse aja lühendamise kui ka koondamishüvitiste vähendamine koormusena ettevõtjate töösuhte lõpetamisel.

„Marko Pomerants tegi sotsiaalministrina selleks tõsise katse töölepinguseadust kaasajastada juba üle nelja aasta tagasi. Toona vajus see katse populismisohu, ka seekord oli see oht meile väga lähedal,“ nentis Lumi.

Uus töölepinguseadus ei ole tema hinnangul praegusel kujul küll ideaalne, kuid majanduses on läbi töösuhete kaasajastamise siiski loodud tingimused, et ettevõtjad saaksid tänases keerulises majandusolukorras paindlikumaid otsuseid teha .

„Töölepinguseaduses on ka selliseid tingimusi, mille täitmine on riigi jaoks keeruline - küsimus töötutoetuse viimisest 50%-ni töötasu alammäärast või siis ka töötuskindlustushüvitise määra tõstmine. Nende realistlikust peame vaagima võttes arvesse juba riigi finantsseisundit 2010.aastal,“ rääkis Lumi.

Ta rõhutas ka IRLi tahtel töölepinguseadusesse sissekirjutatud klausleid - lapseootel naiste ja noorte emade kaitsest. Samuti avaldas Lumi heameelt selle üle, et töölepinguseaduse väljatöötamise käigus tehtud kokkuleppe tulemusena avaneb ettevõtjatele võimalus investeerida maksuvabalt töövõtja tasemeõppesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing