Ametiühingute hingele jäi kuus töölepinguseaduse punkti

02. mai 2008, 17:56

Eesti transpordi ja teetöötajate
ametiühingu esimees Peep Peterson ütles, et uue töölepingu seaduse eelnõus
on kuus punkti, mis jäid kripeldama.

Peterson rääkis, et kuus punkti jäid töölepingu seaduse eelnõu läbirääkimistest kripeldama. "Kripeldab miinuspoolel koondamishüvitise vähenemine ühe kuu võrra ja see, et etteteatamine vähenes ka ühe kuu võrra, kuid vastukaaluks sellele on eelnõus töötuhüvitise tõus,“ rääkis ta.

Teiseks polnud esimees rahul kuni kolmeaastaste laste vanemate vabaduskeelu kaotamisega. Vastukaaluks aga on nüüd rasedatel tõhusam kaitse ja pööratud tõendamise kohustus.

Peterson nimetas ka töötuhüvitise ooteaega miinusena, kuid vastukaaluks saavad uued töötute grupid kindlustuse.

Järgmiseks tõi esimees välja saamata summade viivismäära, mis oli palgalt ja puhkuselt 0,5% päevas ja aastas 180%. „Nüüd rakendub võlaõiguse järgi 12% – oluline kukkumine,“ lisas ta. Kuid positiivne on see, et töövaidluskomisjoni rahaline piir tõuseb.

Viienda puudusena tõi Peterson välja lisatasu kaotamise õhtuse tööaja eest. „Vastukaaluks tõuseb öötöö tasu,“ ütles ta.

Viimasena tõi ta välja puuetega inimeste lisapuhkuse (35 päeva). Esimees märkis, et justiitsminister Rein Lang arvas, et see on ohtlik: siis ei taha erivajadustega inimesi keegi tööle võtta, kuna tööandja peab vaatama, kuidas seitsmeks päevaks töötaja leida. Kaalukausi teisel poolel on Petersoni sõnul toetused puuetega inimeste töölevõtmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing