Uus töölepinguseadus saab homme jälle valmis

Hille Tressum 22. aprill 2008, 14:24

Tänasel Äripäeva äriõiguse konverentsil
ütles justiitsminister Rein Lang, et 98% uue töölepinguseaduse eelnõust on
valmis ja homme saab eelnõu uuena kokku.

“Seadus on 98% ulatuses valmis. Homme lepitakse veel viimastes detailides kokku ja siis saadetakse see ministeeriumidesse kooskõlastusringile ja edasi läheb see riigikokku,“ ütles Lang. Nimelt olevat osapooled jõudnud kõiki pooli rahuldavate lahendusteni.

Sotsiaalministeeriumi meedianõunik Jana Zdanovitš kinnitas, et läbirääkimised on edenenud, kuid täna ei saa veel seaduse detaile avaldada. „Meil on sotsiaalpartneritega kokkulepe, et enne homset kohtumist me sisust ei räägi. Homme anname ülevaadet saavutatud kokkulepetest,“ lisas ta.

Tööõigusabi ASi juhataja Heli Raidve pakkus konverentsil, et tõenäosus uue töölepinguseaduse eelnõu vastuvõtmiseks on 60%.

„Käesoleva aasta jaanuaris tuli välja uus töölepinguseaduse eelnõu. 16. märtsi seisuga oli siis sisuliselt, nagu ütles minister Lang, 98% eelnõust kooskõlastatud. Homme toimub sotsiaalpartnerite viimane kohtumine, mille tulemusena kooskõlastatakse eelnõu täielikult. Kui sotsiaalpartnerid jõuavad homme kõikides punktides kokkuleppele, siis läheb eelnõu tekst mai esimesel nädalal suurele kooskõlastusringile ja mai viimasel nädalal või juuni esimesel nädalal jõuab eelnõu riigikokku. Planeeritav vastuvõtu aeg on 28. juuni ning seadus jõustuks 1. jaanuarist 2010,“ tutvustas eelnõu künkalist teed Raidve.

„Tõenäosus, et see seadus vastu võetakse, on 60%,“ sõnas ta, lisades, et kõik sõltub sellest, kas taandatavad muudatused ja põhimõttelised muudatused riigieelarves mõjutavad ka töölepinguseaduse eelnõu.

Raidve sõnul tooks uus töölepinguseadus endaga kaasa praegusest suurema koormuse töötukassale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing