Profid prognoosivad aktsiaturgudele heldet aastat

Mait Jüriado 02. jaanuar 2009, 17:13

Wall Streeti finantsgurud panustavad
sellele, et USA uus president ning stiimulpaketid viivad aktsiaturud 2009.
aastal tõusule pärast aastat, mille paljud investorid sooviksid ära
unustada.

Investorite arvates tõusevad USA aktsiaturud järgmisel aastal 10-20% peale S P 500 indeksi 39%-list kukkumist, mis pühkis minema triljonite dollarite ulatuses investorite raha. Triljonid dollarid ootavad aga ka turgudele naasmist, sest investorid pole viimasel paarikümnel aastal nii kõvasti rahas istunud.

Investoritesse süstib uut usku president Obama ning tema meeskond. USA valitsus teeb kõik selleks, et lõpetada finantskriis ning paljud ootavad niiöelda "Obama rallit," kirjutab CNBC.

Keegi ei oota küll turgudel väga V-kujulist rallit, kuid analüütikud on optimistlikud. Nad usuvad, et turud teevad sellel aastal ühe toeka tõusu. Thomson Reutersi andmete järgi ootavad analüütikud esimeses kvartalis ettevõtete kasumite kukkumiseks 9,5% ja neljanda kvartali kasumite kukkumiseks 1,2%. Ka kinnisvarahindade stabiliseerumine on investorite arvates USA majanduse edu võti. Hinnad USAs kukkusid eelmisel aastal peaaegu 20%.

"Meil on ettevõtete kasumiootused madalal, meil on madala valuatsiooniga ettevõtted ning meil on uus poliitiline muutus," kommenteeris Payden Rygeli strateeg Chris Orndorff. "Ma usun, et 2009. aasta on seetõttu väga tugev aasta ning S P 500 tõuseb 20%."

Obama on öelnud, et tema esmane prioriteet on stiimulpakett, mis loob 3 miljonit uut töökohta ning läheb maksma 775 miljardit dollarit või rohkem. Obama kavatseb raha süstida infrastruktuuride arendamisse.

2008. aasta oli hullem aasta aktsiaturgudele peale 1931. aastat. S P 500 kukkus aastaga 38,5%, mis on ajalooliselt kolmas hullem aasta. Investorid istuvad analüütikute sõnul suurelt rahas, mis võib ulatuda triljonitesse dollaritesse ning mis kõik ootab võimalust naasta turgudele. S P 500 kaupleb hetkel 12,5 kordsel kasumlikkusel, mis on aastataguse ajaga võrreldes 14% madalamal.

Algus on juba tehtud. 2008. aasta põhjadest (20. novembril) ollakse praeguseks 18% kõrgemal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2009, 17:40
Otsi:

Ava täpsem otsing