BÖRS: külgsuunas saagimine

Mait Jüriado 23. jaanuar 2009, 23:10

USA aktsiaturud mitmendat päeva
otsustamatud suunavalikus. Indeksid täna veidi kosusid. Dow Jones üksi
langes.

Paremad kvartalitulemused teatanud Google on varjutanud koos finantssektori aktsiatega General Electricu mõnevõrra kesiseid tulemusi. Indeksid jätsid kohe päeva alguses eelturu mitmeprotsendilised miinused seljataha ning kokkuvõttes tehti mõõdukas tõusupäev. Siiski on näha neljandat päeva külgsuunas rabelemist ning turg ei tea täpselt kuhu poole otsustavalt liikuda. Oma osa on ka väga erinevatel kvartalitulemustel, mis ühtset konsensust ei näita. Valdavalt negatiivsete uudiste sekka mahub ka positiivsemaid aruandeid, mis turuosaliste tuju päris minema ei vii.

Kolmekümnest suuremast USA lipulaevast koosnev Dow Jones tööstusindeks kukkus 0,55% 8078 punktini. Erinevate sektorite ettevõtetest koosnev S P 500 indeks tõusis 0,54% 831,9 punktini. Tehnoloogiasektorile keskenduv Nasdaq indeks lõpetas päeva plussis 0,81% ning väikeettevõtete indeks Russell 2000 lisas plusse 0,34%.

Dow Jonesi indeksi 8000 punkti taseme üle käib kõva võitlus. Viimaste börsipäevade jooksul on just see tase olnud kriitiliseks vastupanuks, mille alistamisel võib tulla kiirem laskumine. S P 500 indeksil on samuti 800 punkti tase olnud oluliseks puutepunktiks, millest paljud kauplejad lähtuvad.

Mitmel rindel tegutsev General Electric (GE) teenis 0,37 USA dollarit kasumit aktsia kohta, mis oli täpselt nii palju kui ootasid analüütikud. Käive tuli küll alla ootuste. Oodati 50,07 miljardit dollarit, saadi 46,21 miljardit dollarit. Kasum kukkus siiski aasta baasil 46% ning ettevõte ootab äärmiselt keerulist aastat. Ettevõtte aktsiad kukkusid täna 10,8% ja maksid päeva lõpus 12,03 dollarit. Loe General Electricu tulemustest pikemalt siit.

Eile peale turu sulgemist teatas Google (GOOG) kvartalitulemused, mis lõid küll analüütikute ootusi, kuid kukkusid aastataguse ajaga võrreldes 68%. Kui erakorralised kulud v.a, teenis ettevõte 5,1 dollarit aktsia kohta. Analüütikud ootasid 4,95 dollari suurust kasumit aktsia kohta. Käive küündis ettevõttel 4,2 miljardi dollarini. Ettevõtte aktsiad olid täna tõusus 5,9% ja maksid 324,7 dollarit.

Kuigi suured murelapsed Citigroup (C) ning Bank of America (BAC) käitusid eelturul nõrgalt, saadi päeva lõpuks jalad alla. Citigroup lõpetas päeva tõusus 11,6% ja aktsiad maksid sulgemisel 3,47 dollarit. Bank of America aktsiad maksid päeva lõpus 6,24 dollarit ja tõusid 9,3%

Mootorratastetootja Harley-Davidson (HOG) teenis viimases kvartalis kasumit 0,34 USA dollarit aktsia kohta ning pettis analüütikuid, kes ootasid kasumiks 0,57 USA dollarit aktsia kohta. Müügilangust oodatakse käesoleval aastal 10-13%, samuti langevad kasumimarginaalid. Ettevõtte aktsiad kaotasid täna 7,3% oma väärtusest ning maksid 11,5 dollarit.

Alumiiniumitootja Alcoa (AA) tõusis 1%. Ettevõte maksab kvartalidividende 17 USA senti aktsia kohta 6. veebruaril. Nii palju on ettevõte maksnud dividende alates 2007. aastast.

Suurbritannia pank Barcalys Plc (BCS), mis on noteeritud ka USA börsil, kukkus 9,4% 3,07 dollarini. Sanford C. Bernstein Co analüütikute arvates on 70%-line tõenäosus, et pank natsionaliseeritakse.

Krediitkaardiettevõte MasterCard Inc. (MA) kaotas 2,6% oma väärtusest. Citigroupi analüütikud soovitasid ettevõtte aktsiaid müüa, sest globaalne tarbimine kahjustab ka MasterCardi kaartidega maksmise käivet.

Xerox Corp (XRX) teatas neljanda kvartali kasumist, mis langes ühele miljonile dollarile. Aasta tagasi teeniti 382 miljonit dollarit ehk 41 USA senti aktsia kohta. Ettevõtte aktsiad lõpetasid börsipäeva 7,4%miinuses.

Naftateeniste pakkuja Schlumbergeri (SLB) kasum kukkus aastaga 17%. Tulu teeniti 1,24 miljardit dollarit ehk 1,03 dollarit aktsia kohta. Analüütikud ootasid kasumiks 1,08 dollarit aktsia kohta. Ettevõtte aktsiad tõusid 10,2%.

Wall Street Journal raporteeris, et ravimihiid Pfizer (PFE)on ostmas Wyethi 60 miljardi dollari eest. Pfizeri aktsiad tõusid täna Wall Streetil 1,4%.

Centex Corpi. (CTX) kolmanda kvartali tulemused said kõvasti peksa. Koduehitaja viitas sandile olukorrale kinnisvaraturul. Ettevõtte aktsiad kukkusid täna 0,8%.

Kulla hind on jälle tõusuteel. Päeva lõpus maksis kuld pea 900 dollarit ning on teinud nädalaga läbi 10%-lise tõusu. Loe kulla hinna võimalikust liikumisest siit.

Nafta läks täna taas tõusu ja maksis päeva lõpus USAs Nymexil 45,9 dollarit barrel ehk +5,1%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. January 2009, 23:08
Otsi:

Ava täpsem otsing