Ministeerium: väikesadamate riigilõivuks võib jääda 2000 krooni

06. veebruar 2009, 10:35

Majandusministeerium
esitas majanduskomisjonile ettepaneku, mille kohaselt peaksid
väikesadamate ehituse ja kasutusega seotud riigilõivud olema märksa väiksemad
kui möödunud nädalal räägitud 500 000 krooni.

"Majanduskomisjonile tehtud ettepaneku kohaselt peaks ehitusloa väljastamise suuruseks jääma 2000 krooni, lisaks ehitusaluse pindala eest 5 krooni ruutmeeter." ütles majandusministeeriumi õigusosakonna peaspetsialist Hindrek Allvee.

"Kasutusloa väljastamise riigilõivu suurus on ettepaneku kohaselt 1000 krooni. Riigilõivust on vabastatud kuni 60 ruutmeetrised sadamaehitised," rääkis ta väikesadamate ehituse- ja kasutusega seotud riigilõivudest.

"Lisaks riigilõivule kehtestatakse ettepaneku kohaselt eraldi tasud avalikku veekogusse sadamaehitiste ehitamise kohta. Sadamaehitiste tasu on jaotatud kaheks, tasu avaliku veekogu põhja täitmise teel tekkinud maa omandamise eest ning tasu avaliku veekogu kasutamise eest, kui sadamaehitis on näiteks vaiadel. Tasu ei võeta ajutise ehitise, ujuvkaide ning ehitise eest, mille ehitusalune pindala on kuni 60 ruutmeetrit," rääkis Allvee.

Ta märkis, et avaliku veekogu täitmise teel juurdetekkinud maa omandamise tasu suuruseks on pool kaldakinnisasja sama sihtotstarbega maa maksustamishinnast. Kui sadamaehitise rajamise käigus ei täideta veekogu ning maad juurde ei teki, tuleb riigile tasuda veealuse maa kasutamise eest vastavat aastatasu. Aastatasu suurus on 4% maa maksustamishinnast.

"Aastatasu arvestamisel on eeskujuks võetud riigimaale hoonestusõiguse seadmise tasud. Nt riigile kuuluvale ärimaale hoonestusõiguse aastatasu on 5% maa maksustamishinnast, tootmismaa ja transpordimaa puhul 4%," sõnas Allvee.

Seaduse vastuvõtmise aeg oleneb eelnõu menetlemisest riigikogus, kuid ilmselt võetakse see vastu juba enne suve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2009, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing