Väikesadamad protestivad ülikõrge riigilõivu vastu

29. jaanuar 2009, 12:36

Mõne väikesadama investeering on sama
suur nagu riigi plaanitav poole miljoni kroonine riigilõiv ning
selle sätestamine paneb kohe elu seisma, ütles väikesadamate liidu juht
Jaak Reinmets.

Riigikogule esitatud seaduseelnõu kohaselt tuleb väikesadama ehitus- ja kasutusloa eest olenevalt ehitise suurusest maksta vähemalt 500 000 krooni.

"Oleme esitanud protestikirja riigikogu majanduskomisjonile, oleme suhelnud ka maaelukomisjoniga," ütles Reinmets. Tema sõnul lubati liidule, et riigikogu majanduskomisjoniga istutakse seaduseelnõu suhtes ühise laua taha.

"Mõne väikesadama investeering ongi nii sama suur nagu riigilõiv ning see paneb kohe elu seisma," lisas ta.

"See on mõeldamatu, kuna ükski sadam pole senini olnud äriprojekt. Ükski sadam ei anna omanikul tulu. Need on fanaatikud, kes panevad oma isikliku raha sadamatesse ning purjetamise hooaeg on niigi nii lühike," rääkis väikesadamate liidu juht.

"Kui see seadus läheb läbi, siis me pole enam mererahvas, vaid mereääres elav rahvas. Sadamad jäävad arendamata," lisas Reinmets.

"Tänu välis- ja abifondidele ning PRIA-le on Eesti mereäär hakanud elama ning arendamisel on terve riigi peale suurusjärgus 60 väikesadamat," sõnas ta.

Reinmetsa sõnul soovib liit, et väikesadama ehitus- ja kasutusloa riigilõiv oleks samas suurusjärgus teiste ehituslubadega. Näiteks elumaja ehitus- ja kasutusloa eest tuleb kohalikule omavalitsusele maksta kuni 5000 krooni, märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2009, 10:35
Otsi:

Ava täpsem otsing