Hanno Pevkur võtab üle Maripuu ameti

Annika Matson 19. veebruar 2009, 16:20

Reformierakonna juhatus kinnitas täna
sotsiaalministri kandidaadiks riigikogu liikme Hanno Pevkuri, kelle peaminister
Andrus Ansip esitab ametisse nimetamiseks vabariigi presidendile.

Praegune sotsiaalminister Maret Maripuu lahkub ametist tuleval esmaspäeval, 23. veebruaril, seisab Reformierakonna teates.

"Hanno Pevkur on end näidanud tasakaaluka poliitikuna, kes on Reformierakonna arvates parim valik tundlikku ja vastutusrikast sotsiaalvaldkonda juhtima," ütles Ansip.

Pevkuri sõnul kavatseb ta sotsiaalministrina tegutseda selle nimel, et Eesti sotsiaalsüsteem oleks tervikuna abivajajate jaoks tõhus ja riigi jaoks majanduslikult jõukohane. „Minu peamiseks eesmärgiks on, et eesootavatel majanduslikult rasketel aegadel jõuaks riigi abikäsi - olgu ümberõppe või toetuste näol - kindlalt just nendeni, kes seda vajavad," ütles Pevkur.

Praeguse sotsiaalministri tööd tunnustades ütles Pevkur, et Maret Maripuu on hakkama saanud kahe Eestile väga olulise reformiga. Tänu Eesti tööturgu kaasajastavale uuele töölepinguseadusele paraneb töötajate turvalisus ja väheneb bürokraatia, samuti saavad lihtsamini tekkida uued ettevõtted ja töökohad. Samuti on sotsiaalministri poolt ette valmistatud töövõimetushüvitise reform. „Positiivsena tuleb kindlasti mainida ka jätkuvat pensionide kasvu ja perepoliitika stabiilsust," lisas Pevkur.

Riigikogusse valiti Hanno Pevkur Tallinnast Nõmme ja Mustamäelt, viimastel parlamendivalimistel 2007. aastal kogus ta 835 häält. Pevkur on 31-aastane, abielus ja tal on kaks last. Sotsiaalminister Maret Maripuu teatas jaanuari lõpus, et lahkub ametist 23. veebruaril, kui on isiklikult veendunud, et pensionite kojukannete reform on sisuliselt käivitunud.


Hanno Pevkur võtab üle Maripuu ameti Hanno Pevkur võtab üle Maripuu ameti 12.jaanuar 2009. Sel ajal kui riigikogu teised riigikogu liikmed pommitasid oma küsimustega sotsiaalminister Maret Maripuud võrdlesid Lauri Luik ja Hanno Pevkur (paremal) oma mobiiltelefone. 12.jaanuar 2009. Sel ajal kui riigikogu teised riigikogu liikmed pommitasid oma küsimustega sotsiaalminister Maret Maripuud võrdlesid Lauri Luik ja Hanno Pevkur (paremal) oma mobiiltelefone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 07:51
Otsi:

Ava täpsem otsing