Riigikassas oli aasta lõpus likviidseid varasid 15,4 miljardit krooni

26. veebruar 2009, 12:04

2008. aasta lõpu seisuga oli riigikassas
likviidseid varasid ca 15,4 miljardit krooni turuväärtuses. Likviidseteks
varadeks loetakse riigi deposiite ning kaubeldavaid võlakirju, teatas
rahandusministeerium.

Stabiliseerimisreservis oli aasta lõpu seisuga 7,2 miljardit krooni. Selle reservi vahendid saab kasutada riigikogu otsusega üldmajanduslike riskide vähendamiseks, pikaajaliste ühiskondlikku tulu toovate investeeringute rahastamiseks ning sotsiaalmajanduslike kriiside vältimiseks või leevendamiseks.

Erakorralises pensionireservis oli aasta lõpu seisuga 4,8 miljardit krooni. Reservi on võimalik kasutada ainult pensionikulude katmiseks ning seda juhul, kui pensionide väljamaksed ületavad sotsiaalmaksu jooksvad laekumised ning varasematel aastatel kogunenud sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa.

Omandireformi reservfondis oli aasta lõpu seisuga 426 miljonit krooni, mille kasutamise üle otsustab valitsus. Selle fondi vahenditest rahastatakse valdavalt võõrandatud vara tagastamise või kompenseerimise, erastamise ja muid omandireformiga seotud tegevusi.

Muid likviidseid vahendeid oli kassareservis aasta lõpus 2,1 miljardit krooni. Kassareservi kasutatakse likviidsuspuhvrina, finantseerimistehinguteks, sildfinantseerimiseks ning vajadusel ka finantsriskide maandamiseks.

Riigikassa haldab ka mitmete klientide, nagu riigi sihtasutuste ja Euroopa Komisjoni, vahendeid, mille jäägid olid aasta lõpu seisuga 903 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing