K Grupi juht: tööandjal on ju tuhat muret, aga töötajal vaid üks

13. mai 2009, 17:46

Turvafirma K Grupp Turvateenused juhatuse
liige Margus Laasi ütles, et uus töölepinguseadus nende firmat ei morjenda.

„Meil pole ka siiani probleemi olnud ka vana töölepinguseadusega. Koondamiste probleemi meil pole, loome raskel ajal hoopis töökohti juurde,“ ütles Laasi, kelle firma annab tööd rohkem kui 300 inimesele.

Laasi leiab, et uus seadus on siiski vajalik, sest vana töölepinguseadus on ajale jalgu jäänud ning majanduskriisi aegu vajab ettevõtja koondamiseks paindlikumaid tingimusi. Ettevõtja arvab, et uus seadus toob siiski mõneks ajaks segase aja kaasa: „Uuel seadusel tuleb tõenäoliselt hulk rakendusseadusi juurde. Kohad, mis on praktikas proovimata, hakatakse läbi kohtumenetluste parandama. Aga see on paratamatu.“

Laasi on nõus tänase tööandjate keskliidu ettepanekuga, mille järgi töötuskindlustusmakse tõuseks, sest see ei ole nii suur raha. „See on inimese omariskide kindlustamine tegelikult. Tööandjal on ju tuhat muret, aga töötajal vaid üks mure, enda mure. Mingis proportsioonis peaks ikka vastutust laiendama,“ lisas ta.

OÜ Manufaktuur juht Erik Tohvri, kes annab tööd neljale inimesele, märgib, et uus seadus võiks lubatud ajal kehtima hakata. Samas ei näe ta seadusest kohe enda ettevõttele praktilist kasu kerkivat. Kuigi mootorrataste ja nende varuosade müügi ja remondiga tegeleval Manufaktuuril kõige paremad ajad praegu pole, pole hetkel ka koondamist päevakorral.

Tohvri märkis, et keskmine Eesti ettevõte on suhteliselt väikese töötajate arvuga, nii et uus seadus võib vajalik olla pigem suurema töötajate arvuga ettevõtjale.

Seda, et uue seadusega töötaja elu ebakindlamaks muutub, peab Tohvri loomulikuks arenguks. „Mõni õigus võiks tööandjale ka jääda. Mina ei jõua ettevõtjana ka kõigi elu kindlustada. Igaüks peaks oma riskid ise maandama, mitte kõik tööandja kaela panema,“ oli ta nõus Tööandjate keskliidu tänase avaldusega, et töötuskindlustusmakse võiks tõsta 4%ni.

Töölepinguseaduse jõustamise töörühm hakkab täna Toompeal arutama töölepingu seaduse viimaseid vaidluskohti, hetkel on selleks töötuskindlustusmakse määr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2009, 17:46
Otsi:

Ava täpsem otsing