Humana investeeris uue keskuse seadmetesse ligi 2 mln krooni

17. august 2009, 10:37

Humana avas Tänassilma Tehnopargis uue
kasutatud kauba sorteerimise keskuse, logistikasse ja seadmetesse investeeriti
kaks miljonit krooni.

Uues keskuses on põrandapinda 4300 m2 ja keskuse sorteerimisvõimsuseks on arvestatud täiskoormusel 25 tonni päevas. Hetkel on keskmine 23,5 tonni päevas, teatas ettevõte.

Kasutatud riideid ja jalatseid müüv Humana Sorteerimiskeskuse kogukäive (ilma käibemaksuta) kasvas 2009. aasta I kvartalis võrreldes 2008. aasta sama perioodiga 3,8 miljonit krooni ehk 20,4%. Ärikasum oli I kvartalis 1,6 miljonit krooni, mis jäi võrreldes eelmise aastaga samale tasemele.

Eksport moodustas käibest 1,1 miljonit krooni ja jaemüük Eestis 2,7 miljonit krooni. Peamised ekspordiriigid on Venemaa ja Angola, järgneb Euroopa Liit. Angolasse saadab Humana rõivad annetusena, kus nende müügist saadud tuluga viiakse ellu arenguprojekte.

"Humana I poolaasta kogutulu 46,6 miljonit krooni ja kasum 2,8 miljonit krooni on eelmise aasta tasemel ja vastavad ettevõtte eesmärkidele, püsime eelmisel aastal koostatud eelarves. Erilisi muudatusi majanduslanguse tõttu meie jaemüügimahtudes ei ole toimunud, suhteliselt stabiilselt on püsinud nii kliendiarv kui ostude arv," märkis ettevõtte juht Eve Piibeleht ning lisas, et ülemaailmne majanduslangus on mõjutanud ümbertöötlemiseks müüdavate riiete turgu. "Meie sorteerimismahust on ligi 50% rõivad, mida enam kandmiskõlblikuks nimetada kuidagi ei saa, need sorteeritakse peamiselt kasutatud materjalide lõikes ja müüakse ümbertöötlemistehastele. Selles osas on nõudlus langenud ja nõuab ettevõttelt tõsist tööd ja paindlikkust," märkis Piibeleht ja ennustas ettevõttele aasta lõpuks 5% käibe tõusu, võrreldes eelmise aastaga.

Humana tegutseb Eestis alates 2000. aastast. Lisaks sorteerimiskeskusele on loodud kauplustekett, kuhu kuulub tänase seisuga 15 kauplust kogu Eestis. Ettevõttes töötab 180 töötajat. Tegemist on sotsiaalse ettevõttega, mille kogu kasum läheb rahvusvahelise arengukoostöö toetuseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing