Luterma ega Tallinna börs ei tea väikeinvestori hagi sisu

28. august 2009, 15:32

Nii AS Luterma kui ka Tallinna börs ei
soovinud Luterma väikektsionäri Arvo Nõgese kohtusse esitatud hagiavaldust
kommenteerida, kuna nad ei ole saanud tutvuda hagi sisuga.

"AS Luterma on siiani saanud informatsiooni väidetava hagi esitamise kohta meedia ja internetifoorumite vahendusel. Ühtegi Teie e-kirjas mainitud sisuga hagiavaldust Harju Maakohtust ASile Luterma käesolevaks hetkeks saadetud ei ole. Mul ei ole võimalik kommenteerida ühtegi avaldust ega võimalikku nõuet, mida ASile Luterma edastatud ei ole," vastas Luterma jurist Allan Viirma e-kirjaga.

Ühtlasi arvas Viirma, et enne väidetava hagi menetlemist kohtus – kus ongi selliste vaidluste lahendamise koht – ei ole vajalik algatada spekulatsioone väidetava väikeinvestorite ebavõrdse kohtlemise vms teemal. "Seniks, kuni vaidlus ei ole saanud objektiivset lahendit, ei ole põhjust ühtegi börsiemitenti või börsi ennast "süüdi" mõista," toonitas ta.

Hagi kommenteerimisest keeldus ka NASDAQ OMX Tallinn turuteenuste juht Kalle Viks. "Kuna hagi ei ole veel meieni jõudnud, siis ei tea me hagi täpset sisu ja meil puudub võimalus oma seisukoha kujundamiseks," rääkis ta. Õigusriigis on igal isikul õigus oma huvide kaitseks kohtusse pöörduda ning see on täiesti aktsepteeritav praktika, lisas Viks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing