Hundimägi: IRL mängib tulega

29. august 2009, 13:30

IRL mängib Siim Kallase kandidatuuri
toetamise või mittetoetamise otsustamisel Euroopa Komisjoni liikme
kohale venitamistaktitat kasutades ja Mart Laari ambitsioone liiga kõrgele
seades tulega, kirjutab oma ajaveebis Äripäeva uuriva toimetuse juht Aivar
Hundimägi.

Valitsuskabinet arutas Euroopa Komisjoni liikme kandidaadi esitamist ning peaminister Andrus Ansip on teinud ettepaneku esitada Euroopa Komisjoni liikme kandidaadiks uueks ametiajaks Siim Kallas, sest viimane on oma tööga suurepäraselt hakkama saanud ja tema jätkamine oleks Eesti huvides.

"Reform tahaks selle küsimuse lahendada ära kiiresti, IRL venitab ja kasutab populistlikke loosungeid a la me peame praegu tegelema töökohtadega Eestis mitte Brüsselis," kirjutab Hundimägi oma ajaveebis.

"Tegelikult ei soovi IRL anda Kallasele oma toetust, sest Mart Laar pole veel otsustanud, kas ta tahaks minna Kallase asemel Brüsselisse või mitte. Laar soovib rebase kombel jätta urust lahkumiseks mitu väljapääsu," avab Hundimägi IRLi venitamistaktika võimalikke tagamaid.

Nii Laari, Partsi, Tsahkna kui teiste IRLi juhtfiguuride jaoks oleks Hundimäe sõnul ideaalne, kui selle küsimuse lahendamine lükkuks võimalikult kaugesse tulevikku. "Tõenäoliselt otsustab Laar Eesti sisepoliitikas toimuva järgi," pakub Hundimägi.

"Minu arvates aga mängib IRL praegu tulega ja ühe mehe ambitsioonid seatakse liiga kõrgele. IRL teab väga hästi, et Kallase Eestisse naasmise võimalus on osadele Reformierakonnast väga vastumeelt ja see võib lõhestada erakonna. Seetõttu võib IRLi praegune jonn ajada valitsusliidu uppi," leiab ta.

Hundimägi loodab, et ehk ei võta avalikkus väga tõsiselt IRLi põhjendusi otsustamisega viivitada ega lase end sellest ära lollitada. "Ebaselgus tekitab pingeid ja ebastabiilsust praeguses koalitsioonis. IRLil on võimalik need pinged maandada, millegipärast nad aga seda ei soovi," nendib Hundimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing